KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ORGANIZACJI EGZAMINU MATURALNEGO I EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W 2020 ROKU

Od 8 czerwca 2020 roku rozpoczyna się egzamin maturalny 2020.

Bardzo proszę o zapoznanie się z opublikowanym 24 kwietnia 2020 roku nowym harmonogramem egzaminów. W zależności od przedmiotu, egzaminy rozpoczynają się o godz. 9.00 lub 14.00, ale w związku z procedurami sanitarnymi do szkoły musicie przybyć OBOWIĄZKOWO na godzinę przed rozpoczęciem egzaminu. Ze sobą zabrać proszę dokument tożsamości, długopisy z czarnym tuszem (proszę mieć zapasowe), przybory pomocnicze, z których możecie korzystać  w trakcie egzaminów.

Obowiązkowo proszę dokładnie zapoznać się z wytycznymi do organizacji egzaminów, stosować się do wszystkich zapisów i traktować je bardzo poważnie.

Podkreślam, że do dnia 29 maja 2020 r. należy do dyrektora szkoły zgłosić wszelkie problemy zdrowotne typu astma, alergie,  dające objawy (np. katar, łzawienie itp.) podobne do  COVID-19.

Przypominam, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, matury ustne w roku 2020 zostały odwołane.

Wszystkie komunikaty (harmonogram egzaminów, wykaz przyborów i  informacje) znajdziecie na głównej stronie internetowej szkoły  oraz  w zakładce: EGZAMIN MATURALNY.

JEDNOCZEŚNIE ZAZNACZAM, ŻE PODCZAS EGZAMINÓW MATURALNYCH OBOWIĄZUJE ŚCISŁY REŻIM SANITARNY WEDŁUG WYTYCZNYCH GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO.

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Renata Chyrchała

INFORMACJE NA TEMAT SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZAŃ DOTYCZĄCYCH ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU MATURALNEGOW 2020 R. OKREŚLONYCH W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Z DNIA 19 MAJA 2020 R.
WYTYCZNE DOTYCZĄCE ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA W 2020 r. EGZAMINÓW: maturalnego (EM), potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (EPKwZ)
plakat matura 2020

Serwis Maturalny OKE w Krakowie

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku więcej

Aktualizacja z 24 kwietnia 2020 r.

HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W SESJI WIOSENNEJ 2020 więcej
KOMUNIKAT DYREKTORA CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ W SPRAWIE MATERIAŁÓW I PRZYBORÓW POMOCNICZYCH NA CZĘŚCI PISEMNEJ EGZAMINU MATURALNEGO 2020 więcej

ODWOŁANE

HARMONOGRAM USTNYCH EGZAMINÓW Z JĘZYKA POLSKIEGO więcej
  HARMONOGRAM USTNYCH EGZAMINÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO więcej

HARMONOGRAM USTNYCH EGZAMINÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO więcej

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający egzaminie maturalnym 2020 roku więcej

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH
Z ZAKOŃCZENIEM
ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 DLA MATURZYSTÓW

RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH www.perspektywy.pl

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni www.amw.gdynia.pl
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie www.wat.edu.pl
Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu www.awl.edu.pl
Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie www.wsosp.deblin.pl
REKRUTACJA DO KOŃCA MARCA

· OKE w Krakowie

Złożenie deklaracji do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanego w sesji czerwiec – lipiec 2020 r. przez osoby, które nie zdały egzaminu w sesji styczeń – luty 2020 r.

Osoby, które nie zdały EPKwZ w sesji styczeń – luty 2020 r., będą mogły złożyć deklarację ponownego przystąpienia do niezdanej/niezdanych części tego egzaminu w sesji czerwiec – lipiec 2020 r. do 31 marca br. Deklarację można złożyć w formie elektronicznej, przesyłając skan albo wyraźne zdjęcie podpisanego dokumentu na adres e-mail renatapiechnikzsp2@wp.pl.

Informacje o wynikach egzaminu posiadają wychowawcy. Absolwenci mogą kontaktować się z P. Renatą Piechnik za pomocą podanego powyżej maila.

Wzór deklaracji można pobrać na stronie oke Kraków http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20160226113628499 wybierając uczniowie/słuchacze szkół.

Technik pojazdów samochodowych - symbol zawodu 311513

Kwalifikacja 3 - M.42 Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
Kwalifikacja 2 - M.12 Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych
Kwalifikacja 1 - M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych