HISTORIA SZKOŁY W OBIEKTYWIE
Lata 2000-2009

I. Sztandar Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu

II. Kadra kierownicza szkoły - dyrektor Marian Gontarz, wicedyrektorzy - Renata Chyrchała i Zbigniew Gniwek

III. Absolwenci Technikum Mechanicznego po otrzymaniu świadectw z wychowawcą Adamem Cabanem, 2000 r.
IV. Klasa V A technikum w wychowawczynią Danutą Śnieżko na wycieczce w Zakopanem, X 2000 r.
V. Reprezentacja szkoły, zwycięscy sztafetowych biegów przełajowych szkół średnich Zamościa, 2001 r.
VI. Przegląd Piosenki Turystycznej organizowany w Mechaniku, 2001 r.
VII. Dzień Edukacji Narodowej, grupa teatralna z opiekunami - Anetą Antczak i Elżbietą Mączką
VIII. Spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela, 2001 r.

IX. Absolwenci Technikum Mechanicznego z 1974 r. na zjeździe klasowym wraz z dyrektorem Marianem Gontarzem, wychowawcą Marianem Batorskim i nauczycielami: Edwardem Sosnówka, Teresą Zubrzycką, Martą Zakrzewską i Franciszkiem Jopem

X. Uczestnicy apelu z okazji Święta Niepodległości z opiekunami - Anną Staroń, wychowawczynią klasy V D technikum, i Danutą Adamczyk, 10 XI 2004 r.

XI. Dzień językowy w szkole. Jury ocenia potrawy kuchni narodowych, 7 VI 2006 r.
XII. Grono pedagogiczne, pamiątkowe zdjęcie z nauczycielami odchodzącymi na emeryturę, 2007 r.
XIII. Jasełka, 21 XII 2007 r.
XIV. Uczniowie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi oddają krew, 14 IV 2008 r.
XV. Apel szkolny poświęcony 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Spotkanie z kombatantami
XVI. Wigilia klasy III G technikum, 22 XII 2009 r.