HISTORIA SZKOŁY W OBIEKTYWIE
Lata 90.

I. Uroczystość wręczenia sztandaru. Dyrektor szkoły Czesław Dycha przyjmuje sztandar z rąk rodziców i nauczycieli, 5 VI 1990 r.

II. Klasa technikum (1989-1994) z opiekunami- Kazimierzem Hawrylakiem, Grażyną Andruszek, dyrektorem Marianem Gontarzem, wychowawczynią Marią Bubiłek, Henrykiem Jakubczakiem

III. Puchar dla reprezentacji uczniów i nauczycieli za zajęcie I miejsca w Telewizyjnym Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym Szkół Średnich Miasta Zamościa, 1996 r.
IV. Klasa I wielozawodowa z wychowawcą Krzysztofem Kustrą, rok szkolny 1995-1996
V. Rozpoczęcie roku szkolnego 1997-1998; profesorowie - Krystyna Szetela, Wiesław Rutkowski, Andrzej Lewkowicz, Adam Caban, Stanisław Mazur
VI. Uczniowie technikum z opiekunami -wychowawcą Edwardem Sosnówką i Stanisławem Smolińskim na wycieczce w Wieliczce, 1998 r.
VII. Apel z okazji Święta Niepodległości, 1998 r.
VIII. Chór po raz pierwszy wykonuje hymn szkoły na uroczystości pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 8 VI 1999 r.

IX. Dyrektor Marian Gontarz prezentuje Księgę Honorową, do której wpisywani są najlepsi absolwenci szkoły

X. Wycieczka nauczycieli i pracowników szkoły do Pragi, 1999 r.

XI. Grono pedagogiczne - nauczyciele teorii, praktycznej nauki zawodu i wychowawcy w internacie; wicedyrektor Feliksa Szpyra odchodzi na emeryturę, 31 VIII 1999 r.