SZKOŁA
AKTUALNOŚCI
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY
NASZE SUKCESY
DLA RODZICA
DLA UCZNIA

EDUKACJA
BIBLIOTEKA
PRACOWNIE
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
PO LEKCJACH
PEDAGOG SZKOLNY

EGZAMINY
EGZAMIN ZAWODOWY
EGZAMIN MATURALNY

REKRUTACJA
OFERTA
REGULAMIN
NABÓR
PLAKAT
ULOTKA
PLAKAT 2
FILMY

WOLONTARIAT
KREW ŻYCIA
KLUB WOLONTARIATU
AKCJE SPOŁECZNE
EKOLOGIA

KONKURSY
LOGIK
KULTURIADA
OMNIBUS 
KARAOKE
PRZEGLĄD PIOSENKI MŁODZIEŻOWEJ 
FOTOGRAF
KONKURSY SZKOLNE

INNE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
MECHANIK  
ZESPÓŁ MUZYCZNY
TANIEC
RADIOWĘZEŁ  
SPORT
ZDROWIE
LINKI 

  archiwum 2014/2015

MECHANIK

ARCHIWUM więcej


95 LAT MECHANIKA


SYMULATOR JAZDY SAMOCHODEM
I SIŁOWNIA


ZESPÓŁ MUZYCZNY


RADIOWĘZEŁ


NAUKA TAŃCA


DNI MOTORYZACJI


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI


DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

 

AKTUALNOŚCI
 
 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
26 CZERWCA 2015

 

JEDYNI FINALIŚCI Z TECHNIKUM W ZAMOŚCIU W RATUSZU

W dniu 23.06.2015r. w sali Consulatus zamojskiego ratusza odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych ufundowanych przez Prezydenta Miasta Zamość dla najlepszych uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Zamościa.  

Nagrody otrzymali też finaliści ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego, będący  uczniami  naszej szkoły: Robert Romaniuk, Arkadiusz  Godzisz, Adrian Marczewski z III D i ich nauczyciel, mgr inż. Mirosław Skóra. Jako jedyni w Zamościu reprezentowali technikum.

 

Zamojski „Mechanik” piąty wśród najlepszych szkół w Polsce

W XIX Krajowym  Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w dniach 12-13 czerwca 2015r. w Żarnowcu, drużyna z klasy III D - technik pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w składzie: Robert Romaniuk, Arkadiusz Godzisz i Adrian Marczewski, reprezentująca województwo lubelskie, zajęła dobre piąte miejsce wśród najlepszych szesnastu drużyn reprezentujących swoje województwa, wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a później wojewódzkich (w mazowieckiem również w okręgowych).

Drużyny rywalizowały w konkurencjach:
- znajomość przepisów ruchu drogowego,
- historia polskiej motoryzacji,
- obsługa pojazdów,
- jazda sprawnościowa z talerzem Stewarta,
- jazda sprawnościowa motorowerem,
- pierwsza pomoc przedmedyczna.

 


NAJLEPSZA KUCHNIA I SAMOCHODY  Z „MECHANIKA” NA JARMARKU HETMAŃSKIM 6-7.06.2015

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu po raz piąty wystartowali w konkursie " Smaki Zamościa i Roztocza" w ramach Jarmarku Hetmańskiego. Przygotowali 6 potraw: wiosenny kapuśniak, kurczaka po roztoczańsku, młode ziemniaki z sosem koperkowym, kiszoną sałatę, zamojskie pierniki i kompot rabarbarowy. Komisja konkursowa przyznała uczniom I miejsce za wiosenny kapuśniak w kategorii zup, również I miejsce za zamojskie pierniki wśród wypieków, ponadto III miejsce za kurczaka po roztoczańsku wśród wyrobów gastronomicznych. Kurczak nadziewany był kaszą gryczaną i grzybami leśnymi, wiosenny kapuśniak zakwaszono rabarbarem, a zamojskie pierniki sporządzono na roztoczańskim miodzie. Wszystkie przepisy znaleźć można  będzie na stronie internetowej szkoły.

Sukcesy kulinarne młodych mistrzów kuchni okrasiły Dni Motoryzacji „MECHANIKA” w ramach Jarmarku na Rynku Solnym. Tam po smacznym posiłku można było pojeździć samochodami na symulatorze, nawet dachować, założyć alkogogle, obejrzeć zabytkowe i nowoczesna pojazdy lub wziąć udział w konkursach.

PRZEPISY DO DRUKU     docx       pdf

 

Zamojski „MECHANIK” zgarnął wszystko w województwie lubelskim

W Finale XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  który odbył się 26 maja 2015r w Lublinie, drużyna z 3 klasy technik pojazdów samochodowych  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w składzie: Robert Romaniuk, Arkadiusz Godzisz i Adrian Marczewski zdobyła 1 miejsce. Ponadto młodzi technicy w rywalizacji indywidualnej zdobyli odpowiednio pierwsze trzy miejsca. Najlepszy w całym województwie okazał się Robert Romaniuk. Zamość pokonał 12 drużyn, czyli 36 uczestników. Zamojski „MECHANIK” będzie reprezentował nasze województwo w Finale Ogólnopolskim Turnieju w Żarnowcu. Uczniów przygotował mgr inż. Mirosław Skóra.

Drużyna rywalizowała w konkurencjach:
- znajomość przepisów ruchu drogowego,
- historia polskiej motoryzacji,
- obsługa pojazdów,
- jazda sprawnościowa z talerzem Stewarta,
- jazda sprawnościowa motorowerem,
- pierwsza pomoc przedmedyczna.

 

VI DNI MOTORYZACJI w „MECHANIKU”

W piątek, 15 maja 2015r. na placu szkolnym ZSP Nr 2 w Zamościu można było zobaczyć ciekawe pojazdy (m.in. drewniany kabriolet), jednostki pływające i śmigłowiec. Na dobre warkot silników zdominował imprezę po wystąpieniu prezydenta Zamościa, pana Andrzeja Wnuka, który podkreślił, że cieszy wszystkich, gdy w sposób ciekawy i bezpieczny inspiruje się młodzież do rozwijania zainteresowań i zdobywania potrzebnych zawodów. Pisk opon podczas pokazu jazdy ekstremalnej mieszał się z piskiem fanek na widowni. Pokaz akcji ratowniczej miał też liczną widownię. Z podziwu godną sprawnością strażacy pocięli samochód jak kartonowe pudełko. Można też było obejrzeć wnętrze pojazdu wojskowego HUMMER z II Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa - co ciekawe, żołnierze zawodowi prowadzący pojazd chodzili do szkół mechanicznych, jeden z nich jest absolwentem ZSP Nr 2 w Zamościu. Również zastępca naczelnika ruchu drogowego, pan Marek Gleń wyraził opinię, że w pracy policjanta sprawdzają się absolwenci szkół samochodowych. Każdy mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, w licznych konkursach i przejść w alkogoglach kilka kroków bez trzymania się ściany.
KLIKNIJ I SPRAWDŹ - LAUREACI KONKURSÓW

W dniach 6 - 7 czerwca 2015r. impreza kontynuowana będzie na Rynku Solnym w Zamościu w ramach Jarmarku Hetmańskiego (symulator jazdy, ford T, mercedes skrzydlak, itp.)

BYLIŚMY W KATOLICKIM RADIO ZAMOŚĆ
 

8 ton makulatury z „Mechanika” na ratowanie zwierząt

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu „Mechanik” przystąpili  do akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie  prowadzonej przez Stowarzyszenie  Ekologiczno – Kulturalne KLUB GAJA. W okresie od stycznia do czerwca 2015 zebrali 8 ton i 110 kg na kwotę 1217 zł (15 gr. na kilogram), którą przesłano stowarzyszeniu. Celem  akcji jest zbiórka makulatury na rzecz ratowania koni. Otrzymane w ten sposób pieniądze Klub Gaja przeznacza na wykup, interwencje, leczenie oraz utrzymanie koni skierowanych na rzeź.Do akcji włączyli się pracownicy okolicznych sklepów,  m.in. Delikatesy Centrum, GS Snop, Biura Rachunkowego przy ul. Szczebrzeskiej, Centrum Ogrodniczego przy ul. Szczebrzeskiej, Przychodni Rejonowej przy ul. Prusa, Apteki „Na Śląskiej”, Filii Nr 6 Książnicy Zamojskiej, Galerii „Twierdza”, Urzędu Pocztowego 5 w Zamościu, mieszkańcy osiedla „Karolówka” , Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu.

Uczniowie przygotowywali plakaty promujące akcję, opracowali graficznie ulotkę zachęcającą mieszkańców pobliskich osiedli do włączenia się w zbiórkę. Na kilka miesięcy społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 zjednoczył jeden cel – pomoc zwierzętom. Akcja kontynuowana będzie od września.Szkoła zaprasza do współpracy wszystkich miłośników zwierząt.

Oto ostatni przekaz
 

DZIEŃ OTWARTY w Mechaniku 20 III 2015

„Do dyktanda trzeba dwojga, jeden pisze drugi ściąga” - tak zaczęły dziewczyny swój występ w części artystycznej. Szkolny zespół muzyczny umilał zwiedzanie ekspozycji prac uczniowskich prezentujących nauczane zawody. Wizytówką zawodów i specjalności były silniki, systemy mechatroniczne i elektromechaniczne, reklamowe zakładki, foldery, plakaty i hasła („Wystrojone, czy w piżamie, zawsze myślą o reklamie”). Hotelarze i kucharze stali przy recepcji i barze. Szczególnym zainteresowanie gimnazjalistów cieszyły się alkogogle, działania wolontariatu i poczęstunek. Hitem wystawy hobby uczniów były odrestaurowane stare modele kultowych samochodów i motocykli. Punkt kulminacyjny impreza osiągnęła podczas pokazu jazdy ekstremalnej na motocyklach w szczytowym momencie zaćmienia słońca w tym dniu (w Mechaniku zaćmienie na życzenie). Dzień Otwarty Szkoły uzupełniła prezentacja zawodów w sali OSiR w Zamościu. Uczniowie mieli możliwość skorzystania tam z symulatora jazdy i porozmawiania na temat zawodów: technik organizacji reklamy, technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik.

Zespołu muzyczny wykonał marsze: "Happy Marching Band" i "Pochód".
Rafał Górnik - gitara kl. 1G
Patryk Bełech - instrumenty perkusyjne kl. 1D
Kamil Brzezicki - trąbka kl. 1E
Arkadiusz Prus - tenor kl. 1E
Mateusz Dziduch - instr. klawiszowe kl. 2D
Krystian Szumiło - saksofon kl. 4A

   
   
3.06.2015
XIV POWIATOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ FOTOGRAF 2015
więcej
 
I WOJEWÓDZKI FESTYN "BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNA LUBELSZCZYZNA" 1.06.2015

 

DZIEWCZYNA WSPÓŁCZESNA 2015
19 maja 2015 odbyło się spotkanie z  pielęgniarką p. Wiesławą Wojtyną o tematyce prozdrowotnej. Uczennice klasy 1G m.in. obliczały BMI, poznawały tajniki prawidłowego odżywiania i dbania o zdrowie. Zajęcia rozpoczęły cykl wykładów pod wspólnym tytułem "DZIEWCZYNA WSPÓŁCZESNA", który będzie kontynuowany w klasie drugiej. więcej

 

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 30.04.2015  

Zespół muzyczny w składzie: Aleksandra Śledź, Paulina Buszowska, Sebastian Molas, Rafał Górniak i Patryk Bełech wykonali utwory: Taki kraj, Witaj majowa jutrzenko i Marsz Polonia.

 

Zamojski „Mechanik” ponownie najlepszy w eliminacjach powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Drużyna w składzie Arkadiusz Godzisz, Adrian Marczewski i Robert Romaniuk z 3D technik pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu („Mechanik”) zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w dniu 26.04.2015 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Uczniów przygotował pan Mirosław Skóra. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu zamojskiego. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał testy z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, następnie wykonał zadania praktyczne: jazda sprawnościowa motorowerem i jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Zwycięzcy Turnieju otrzymali „Puchar Dyrektora WORD mgr inż. Janusza Szatkowskiego za zajęcie I miejsca” oraz nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat zamojski w eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego finału w Chełmie 26.05.2015r. Życzymy powodzenia w następnych etapach turniejowych zmagań.

 

WYNIKI EGZAMINÓW Z PIERWSZYCH KWALIFIKACJI

Znamy już wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nowy rodzaj egzaminów odbył się pierwszy raz w naszej szkole w sesji luty-marzec 2015r. i rozpoczęły go klasy trzecie. Świadectwo zdobycia kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych dla zawodu technik pojazdów samochodowych otrzymało 22 uczniów. Świadectwo zdobycia kwalifikacji E.03 Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych dla zawodu technik mechatronik otrzymało 19 uczniów.
Gratulujemy zdobycia pierwszych kwalifikacji w zawodzie!

 

GRATULACJE DLA ABSOLWENTÓW

Dzisiaj uczniowie klas czwartych technikum odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Wszystkim absolwentom życzymy zdania wybranych przez siebie egzaminów i powodzenia na rynku pracy.

 

SIEĆ WSPARCIA DORADZTWA ZAWODOWEGO
MIASTA ZAMOŚĆ I POWIATU ZAMOJSKIEGO

24 kwietnia 2015 godz. 10.00
Zwiększenie korelacji kształcenia z biznesem i rynkiem pracy
program konferencji

 

FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO MOODLEMAT

Marek Bosiak z 2F zajął I miejsce w konkursie, natomiast Piotr Ścirka z 3F uplasował się na III miejscu.

Finałowy - III etap konkursu odbył się 21 kwietnia 2015 w siedzibie PWSZ w Zamościu. Zakwalifikowani do tego etapu dwaj uczniowie naszej szkoły  w finale z powodzeniem rozwiązali zadania na platformie edukacyjnej MOODLE i przedstawili swoje prezentacje na jeden z wcześniej wybranych tematów. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulacje!!!

Celem konkursu było ukazanie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w uczeniu się matematyki na różnych etapach kształcenia oraz ukazanie sposobów wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym oraz w innych dziedzinach wiedzy. Platforma edukacyjna Moodle jest aktualnie najchętniej wybieranym środkiem dydaktycznym spośród nowoczesnych metod kształcenia.

Konkurs matematyczny Moodlemat adresowany był do uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych (II i III klas technikum i II klas zsz).

LOGIK 2015
Organizator IV POWIATOWEGO TURNIEJU GIER PLANSZOWYCH LOGIK 2015 pragnie poinformować, że 16 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu odbył się turniej dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, chełmskiego i krasnostawskiego.

Turniej miał na celu: poznawanie zdrowego trybu życia, rozwijanie zainteresowań oraz myślenia matematycznego i logicznego, rozbudzanie potrzeby spędzania czasu wolnego alternatywnego dla  komputera.
Uczestnicy
grali w szachy i warcaby. W każdym turnieju rywalizowali dwaj uczniowie danej szkoły. Sędziami byli: p. Adam Maślany oraz pomysłodawca  i organizator, p. Marzena Spirzak. Uczestnicy turnieju warcabowego grali pionkami z nakrętek po wodach mineralnych, co miało zwrócić ich uwagę na ochronę środowiska i wolontariat.

Laureaci I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy ufundowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu. Wszyscy uczestnicy turnieju oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w turnieju.

TURNIEJ WARCABOWY

I miejsce         RADOSŁAW GÓRSKI GIMNAZJUM NR 4 W ZAMOŚCIU
II miejsce       EMILIA KRZYŻANOWSKA GIMNAZJUM NR 4 W ZAMOŚCIU
III miejsce      ŁUKASZ ANTONIAK ZSP NR 2 W ZAMOŚCIU

TURNIEJ SZACHOWY

I miejsce         JAN SIULKOWSKI GIMNAZJUM NR 4 W ZAMOŚCIU
II miejsce       SEBASTIAM SELECH ZSP NR 2  W ZAMOŚCIU
III miejsce      MICHAŁ BOROWSKI ZSP NR 2  W ZAMOŚCIU

 
KULTURIADA 2015

Jaki był ulubiony samochód James'a Bonda? Co to są bliny? Jak nazywa się słynny wyścig kolarski we Francji? Od czego wywodzi się logotyp marki Audi? - na te ,oraz wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy II Powiatowego Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA".

Turniej odbył się 15 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 " Mechanik" w Zamościu i wzięło w nim udział pięć drużyn z zamojskich gimnazjów. Rywalizacja była zacięta i wzorem ubiegłego roku uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z takich dziedzin jak motoryzacja, sport czy kuchnia poszczególnych krajów, ale także umiejętnościami praktycznymi gdyż jedną z konkurencji była jazda symulatorem samochodowym.

Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie Gimnazjum Nr4 w Zamościu (grupa I).  Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie Gimnazjum Nr5,  Gimnazjum Nr2, Gimnazjum Nr4 (grupa II) oraz Gimnazjum Nr3

Głownym sponsorem turnieju była Szkoła Języków Obcych Bacalarus w Zamościu oraz Rada Rodziców przy ZSP Nr2 w Zamościu, a zwycięzcy otrzymali słowniki, publikacje podróżnicze oraz kursy językowe w Szkole Języków Obcych Bacalarus. Gościem specjalnym był Steve Taylor - native speaker i lektor SJO Bacalarus, który wspierał prace komisji konkursowej. Uczestnikom oraz opiekunom  gratulujemy, dziękujemy za tak żywe zainteresowanie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Turnieju!

Organizatorzy

 

PATRIOTYCZNY HAPPENING W HOŁDZIE POMORDOWANYM 12.04.2015

W 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej uczniowie z klas: 1G, 2D, 2G, 3F, 4A, 4D, 4G i 4F technikum wzięli udział w happeningu na Rynku Wielkim w Zamościu, który odbył się 12 kwietnia 2015r.

Happening polegał na rozłożeniu na płycie Rynku Wielkiego kart z nazwami miejsc mordu polskich jeńców przez NKWD: Katyń, Charków,, Miednoje, Bykownia, Kuropaty. Liczba kart odpowiadała liczbie pomordowanych polskich jeńców. Uczniowie naszej szkoły jako jedyni reprezentowali młodzież zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

Akcja „Zbieraj makulaturę - ratuj konie” dalej trwa. Zebraliśmy 5480 kg makulatury, czyli już ponad 5 ton. Klubowi Gaja przekazaliśmy 822 zł na rzecz ratowania koni skazanych na rzeź.

Jak widać, nasza akcja nie słabnie, wręcz przeciwnie, każdy kolejny transport makulatury jest coraz większy. W naszą zbiórkę angażują się nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły, ale również pracownicy okolicznych biur, urzędów, sklepów itp., którzy rozumiejąc szczytny cel tej akcji systematycznie przekazują nam makulaturę.

Akcję „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” propagujemy też wśród mieszkańców osiedla Karolówka.

Liczymy, że oni także aktywnie włączą się w pomoc potrzebującym zwierzętom.

 

Konkurs wiedzy o Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech 2015

Dnia 26 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu wiedzy o Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Biorący udział w konkursie uczniowie klas pierwszych,  wykazali się dużą wiedzą na temat kultury i tradycji tych krajów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce drużyna mechatroników z klasy 1G: Dawid Ożga, Karol Mateja oraz Michał Trześniowski
II miejsce uczniowie z klasy 1G kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy:
 Beata Kalinowska, Kacper Smyk i Michał Borowski
III miejsce drużyna przyszłych techników pojazdów samochodowych z
 klasy 1 E w składzie: Dariusz Zub, Kamil Wróbel i Mateusz Karchut

Konkurs przygotowali i poprowadzili nauczyciele języków obcych: Beata Pawliszak, Paulina Bryła, Ewa Wiatrowska, Anna Gontarz, Małgorzata Misztal oraz Tomasz Osiak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI 2015

W dniu 25.03.2015r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI (Blok B - Wynalazczość), której głównym organizatorem jest Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w Lublinie.

W eliminacjach wzięło udział 14 szkół ponadgimnazjalnych z okręgu lubelskiego. Drużyna naszej szkoły reprezentowana przez: Dawida Ożgę z kl.1G, Piotra Jakubiaka z kl.2F i Piotra Ścirkę z kl.3F zajęła wysokie 4 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej, przeprowadzonej wśród 42 uczestników, 10 miejsce zajął Dawid Ożga.
Uczniów ZSP nr 2 w Zamościu do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości przygotowała pani Renata Niańko.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2015

Dnia 25 marca 2015 roku odbyła się XII edycja „Dnia Przedsiębiorczości”. Jest to  projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dlatego jak co roku młodzież naszej szkoły poprzez udział  w programie miała możliwość:

- odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
-
zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach, czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
-
doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
-
zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

„Dzień przedsiębiorczości” to dla szkoły okazja do nawiązania współpracy z pracodawcami środowiska lokalnego, a dla młodzieży pomoc w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz szansa na lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy. 

 

UNIWERSYTET PIERWSZEGO WIEKU

Dnia 24 marca 2015 roku kolejny raz gościliśmy w murach zaprzyjaźnionej PWSZ w Zamościu. W ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku uczniowie 2G technikum organizacji reklamy wzięli udział w zajęciach, które miały charakter wykładu połączonego z prezentacją możliwości uczelnianej drukarki 3D.

Podczas spotkania prowadzący przypomniał nam podstawy projektowania modeli bryłowych, przybliżył, na czym polega drukowanie przestrzenne, jakie są rodzaje drukarek oraz zaprezentował najciekawsze i najbardziej zaskakujące wydruki. Pokazał tym samym,  jak drukarki 3D otwierają drzwi do świata nieskończonych możliwości. Następnie z zapartym tchem patrzyliśmy, jak warstwa po warstwie powstaje obiekt, który jeszcze przed chwilą istniał wyłącznie w wirtualnej przestrzeni. Gdy po ukończonym wydruku mogliśmy go dotknąć i obejrzeć z każdej strony, a nawet zabrać do domu, nikt nie miał wątpliwości, że jest to wspaniała i fascynująca technologia.

   

 

XVI Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej

Trzech uczniów naszej szkoły 21 marca 2015r. brało udział w XVI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Samochodów i Maszyn Rolniczych. Olimpiadę zorganizowały: Politechnika Warszawska, miesięcznik ”AutoMotoSerwis”, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do Olimpiady zostało zgłoszonych 506 uczniów ze szkół o profilu samochodowym z całej Polski. Uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych sprawdzających wiedzę z budowy i działania silników spalinowych, podwozi i nadwozi pojazdów, elektroniki samochodowej.

Szkołę reprezentowali uczniowie:
Paweł Leszczyszyn kl. 4D - miejsce 27/506
Krzysztof Kardasz kl. 4A -  miejsce 31/506
Łukasz Kudełka kl. 4D - miejsce 33/506

Uczniów do Olimpiady przygotowywał nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, mgr inż. Marek Radliński.

 

Szkolny etap IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Dnia 10 marca 2015 roku odbył się szkolny etap IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.  Udział wzięło 28 uczniów kształcących się w zawodach : elektromechnik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych. O godzinie 12.00 uczniowie klas 1E, 2b, 2D, 3A, 3D, 4A i 4D zaczęli rozwiązywać test internetowy.

Runda finałowa z udziałem 30 najlepszych zespołów odbędzie się 10 kwietnia 2015 podczas targów Motor Show w Poznaniu. Opiekę nad przeprowadzeniem konkursu sprawowali panowie Piotr Nowak i Marek Radliński.

Życzymy naszym kolegom sukcesów!

 

XVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca 2015r. uczniowie: Łukasz Kudełka 4D, Paweł Leszczyszyn 4D i Krzysztof Kardasz 4A reprezentować będą naszą szkołę w XVI edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Organizatorem olimpiady jest Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, miesięcznik „Auto Moto Serwis” i Wydawnictwo Komunikacji i Łączności. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniów przygotowuje nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych -mgr inż.  Marek Radliński. Życzymy powodzenia.       

 

Sprawozdanie z przebiegu etapu szkolnego (Stopień I)
Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
w roku szkolnym 2014/2015

Organizator:  
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, ul. T. Czackiego 3/5, 00-043 Warszawa

Cel olimpiady:
- zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności,
- aktywizacja twórczego myślenia

Adresaci: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Olimpiada przeprowadzana jest zgodnie z regulaminem opracowanym przez organizatorów. Regulamin udostępniony jest na stronie www.wktir.pl

Olimpiada składa się z dwóch bloków tematycznych:
-          Blok A – Innowacje techniczne
-          Blok B – Wynalazczość

Uczestnicy mogą przystąpić do jednego lub dwóch bloków
Olimpiada ma charakter indywidualny i drużynowy i jest organizowana jako zawody trójstopniowe

Etap szkolny Bloku B:

Do eliminacji wstępnych przystąpiło 16 uczniów technikum.

Eliminacje wstępne odbyły się w dniach 24.11-01.12.2014r. i polegały na przygotowaniu pisemnie w domu przez uczestników odpowiedzi na 20 pytań konkursowych. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt., max 20 pkt.

Do dalszego etapu zakwalifikowało się 6 uczestników z najwyższą liczbą punktów:

Dawid Ożga kl. 1G                   20 pkt
Karol Mateja kl. 1G                  15 pkt
Piotr Jakubiak kl. 2F                 20 pkt
Adam Dyl kl. 2F                       17 pkt
Przemysław Korneluk kl. 3F     20 pkt
Piotr Ścirka kl. 3F                     19 pkt

Finał szkolny przeprowadzono 17.12.2014r.
Liczba uczestników: 6
Czas 45 min.
Uczestnicy mieli za zadanie pisemnie odpowiedzieć na 10 pytań testowych. Za odpowiedź na  każde pytanie mogli uzyskać  0-3 pkt., max 30 pkt.

Najwyższą liczbę punktów uzyskali:
Piotr Jakubiak kl. 2F                 28 pkt
Dawid Ożga kl. 1G                   26 pkt
Piotr Ścirka kl. 3F                     23 pkt

Do zawodów II stopnia – eliminacje okręgowe - zakwalifikowali się:
Piotr Jakubiak kl. 2F, Dawid Ożga kl. 1G, Piotr Ścirka kl. 3F

Eliminacje okręgowe odbędą się 25 marca 2015r. w Lublinie. Uczniów przygotowuje nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych -mgr inż. Renata Niańko.


 

„MECHANIK” i PWSZ zapraszają do Moodlemat

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu i PWSZ organizują wspólnie konkurs matematyczny Moodlemat dla uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych (II i III klas technikum i II klas ZSZ). Wśród celów konkursu najistotniejszym jest ukazanie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w uczeniu się matematyki na różnych etapach kształcenia. Organizatorzy konkursu zamierzają też w tej atrakcyjnej formule ukazać sposoby wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym oraz w innych dziedzinach wiedzy. Platforma edukacyjna Moodle jest aktualnie najchętniej wybieranym środkiem dydaktycznym spośród nowoczesnych metod kształcenia. Konkurs wdraża do samokształcenia i rozwija sprawność wykorzystywania Internetu w edukacji i pracy. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do dnia 20 lutego 2015r. w sekretariacie szkoły. I etap odbędzie się w terminie od 27 lutego do 1 marca br., II etap w dniach 13-15 marca, finał konkursu planuje się przeprowadzić między  7 a 10 kwietnia  2015r.

Strukturę, przebieg i terminarz konkursu zawiera „Regulamin konkursu Moodlemat” zamieszczony na stronie internetowej ZSP Nr2.

Konkurs jest jedną z wielu form współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu i PWSZ. Uczniowie „Mechanika” chętnie uczestniczą w tym roku szkolnym w zajęciach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Zajęcia przygotowane przez kadrę dydaktyczną PWSZ są doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy zdobytej podczas lekcji w szkole. Uczniowie technikum korzystają w ramach ćwiczeń i zajęć laboratoryjnych z nowoczesnego wyposażenia uczelni. W zajęciach biorą udział uczniowie różnych zawodów technikum i różnych poziomów. Przyszli technicy reklamy zmagali się z wykorzystaniem programów graficznych na zajęciach pt. „Rysunek techniczny – przejście z 3D na 2D”. Uczniowie klas mechanik i technik pojazdów samochodowych poznawali przemiany termodynamiczne podczas bardzo ciekawych ćwiczeń laboratoryjnych. Uczniowie klasy kierunku technik pojazdów samochodowych oceniali właściwości energetyczne paliw stałych, przeprowadzając samodzielne badania pod okiem wykładowcy.

Współpraca obu placówek dydaktycznych jest systematyczna i trwała, pozwala uczniom „Mechanika” zdobyć dodatkowe wiadomości i umiejętności oraz zaplanować dalszą edukację, być może na PWSZ.

REGULAMIN KONKURSU


1500 KG MAKULATURY W TRZY TYGODNIE!!!

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Młodzież bardzo zaangażowała się w pomoc potrzebującym zwierzętom. Świadczy o tym ilość zebranej makulatury. Dnia 29 stycznia 2015r. przekazaliśmy do punktu skupu 1500 kg tego surowca, za co otrzymaliśmy 225 zł. Pieniądze te będą przekazane na rzecz Stowarzyszenia „Gaja” ratującego konie przeznaczone na rzeź. 

Akcji oczywiście nie kończymy. Po feriach zamierzamy ją rozpropagować wśród mieszkańców  Zamościa. Prosimy wszystkich, którzy  do tej pory nie włączyli się w zbiórkę makulatury, aby zaangażowali się w pomoc cierpiącym zwierzętom, odpowiedzieli na wezwanie św. Franciszka z Asyżu: „Kochajcie braci naszych mniejszych”.

   
9 STYCZNIA 2015 odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu w Lublinie. Uczestniczyli w nim uczniowie:
- Amelia Kopciowska 2G
- Łukasz Bielec 3A

Nasze  technikum w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015

W pierwszej 300-ce Ogólnopolskiego Rankingu Techników nie została sklasyfikowana żadna zamojska szkoła, natomiast w rankingu wojewódzkim, w pierwszej pięćdziesiątce, zostały uwzględnione cztery.

Nasza szkoła, czyli Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki wśród zamojskich techników zostało sklasyfikowane na 3 miejscu za Technikum nr 3 w ZSP nr 3 i Technikum nr 4 w ZSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi a przed Technikum nr 1 w ZSP nr 1

Szkoły biorące udział w rankingu techników zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (25 proc.) oraz wyniki z egzaminów zawodowych (30 proc.).

Źródło:  http://www.zamosconline.pl/

 

Zapraszamy do udziału w badaniu losów absolwentów techników i zasadniczych szkół zawodowych z woj. lubelskiego.
Krótka anonimowa ankieta: absolwenci.ankietka.pl
Organizator:  Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie


ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE!

Rozpoczęliśmy w naszej szkole 7 stycznia 2015 roku zbiórkę makulatury w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Organizatorem akcji jest Klub Gaja, którego celem jest ratowanie, wykup, leczenie oraz pomoc w utrzymaniu koni przeznaczonych na rzeź. Klub Gaja, jako pierwsza organizacja w Polsce, zainaugurował ogólnopolską kampanię „Zwierzę nie jest rzeczą”. Dzięki tej kampanii m.in. ocalono 57 koni skazanych na ubój. Uratowane zwierzęta są zadbane i bardzo potrzebne. Trafiają m.in. do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.                        
Apelujemy do wszystkich uczniów, pracowników i sympatyków naszej szkoły, do mieszkańców miasta, szczególnie osiedla Karolówka o przynoszenie makulatury do ZSP nr 2 w Zamościu. Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zostaną przesłane na konto Klubu Gaja z dopiskiem „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Szczegółowych informacji na ten temat udziela Szkolny Klub Wolontariatu.


11 stycznia 2015 roku uczniowie szkoły kwestowali na terenie miasta Zamość na rzecz
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

WIGILIE KLASOWE 2014
Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia spędziliśmy na łamaniu się opłatkiem i śpiewaniu kolęd. Życzenia nasze składane Koleżankom i Kolegom wyrażały pragnienia spokojnych Świąt, radości, zdrowia i szczęścia w Nowym Roku.

 

JASEŁKA 2014
Dobrą tradycją naszej szkoły są Jasełka. I tym razem przedstawienie wystawione w dniu 16 grudnia miało duże walory estetyczne i teologiczne. W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas także kolędy i pastorałki wykonane przez przedstawicieli poszczególnych klas przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego wspomaganego przez muzykujących nauczycieli. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły, pani Renata Chyrchała przekazała uczniom i ich rodzinom życzenia świąteczne i noworoczne.


SZLACHETNA PACZKA
 

 

12.12.2014 GODZ. 8.00 BIBLIOTEKA

IV POWIATOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH LOGIK 2015
ETAP SZKOLNY 

TURNIEJ SZACHOWY
1       SELECH SEBASTIAN 1G
2       BOROWSKI MICHAŁ 1G

3       POTRZESZCZ ADAM 1G

TURNIEJ WARCABOWY
1       BLICHARZ MATEUSZ 1D
2       ANTONIAK ŁUKASZ 1D
3       ZUB DARIUSZ 1E

TURNIEJ SUDOKU POZIOM ŚREDNI
1       PRUS ARKADIUSZ 1E
2       SZEWCZYK MONIKA 1G
 
3       MATEJA KAROL 1G  

XI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY SZKOLNEJ I MEDIALNEJ OMNIBUS 2015
ETAP SZKOLNY

1        BOROWSKI MICHAŁ 1G
2        SZEWCZYK MONIKA 1G
3        MARCYNIUK MICHAŁ 1b

ORGANIZATOR:
P. Marzena Spirzak
 

 

Alkogogle dla programu "Bezpiecznie w szkole, w domu i na drodze"

Nasza szkoła wzbogaciła się o zestaw alkogogli. Urządzenie pomaga uświadomić uczniom, jak zachowuje się organizm człowieka po wypiciu alkoholu i po narkotykach. Sprzęt ten jest wykorzystywany do promocji trzeźwości za kierownicą.

W zestawie jest pięć sztuk alkogogli i każda ukazuje co innego. Kiedy się je założy, dają efekt widokowy, który powoduje złudzenie, że jesteśmy pod wpływem alkoholu. Mózg oczywiście pozostaje w normalnej pracy. Niektóre osoby tracą równowagę, mają objawy zawrotów głowy, są też osoby, które po zdjęciu tych okularów mają przekrwioną twarz lub czerwone oczy.

Urządzenie zakupiono w ramach szkolnego programu "Bezpiecznie w szkole, w domu i na drodze".
  Szkoła zgłosiła się do Wydziału Kultury i Spraw Społecznych zamojskiego Urzędu Miasta, do pani Katarzyny Bednarczuk i współpracując z nią, napisano program, dzięki któremu uzyskano potrzebne środki. Główną ideą przedsięwzięcia jest to, żeby pokazać uczniom, że kiedy ich umysł jest trzeźwy,  umie ocenić, co się dzieje wokół i dostrzec, jaka jest różnica pomiędzy stanem trzeźwości a upojeniem alkoholowym. Człowiek, jak już jest pod wpływem alkoholu, nie widzi różnicy, upija się stopniowo i powoli.. 

Okulary mają różną moc: 0,6 promila, 1,35 promila, są też nocne i imitujące widok po zażyciu narkotyków. Nauczyciele mają nadzieję, że dzięki alkogoglom uczniowie uświadomią sobie, jak wielkim zagrożeniem jest kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu.


 
Jubileusz 95-lecia Szkoły - 27 listopada 2014r.

Jubileusz „Mechanika”

Jubileusz 95-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą odprawił w Katedrze ks. Prałat dr Eugeniusz Derdziuk, absolwent „Mechanika”. Zaproszeni Goście, Absolwenci i uczniowie spotkali się ponownie o godz. 12.00 w sali gimnastycznej Szkoły. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała  Dyrektor Szkoły, pani Renata Chyrchała. Wyraziła uznanie wszystkim, którzy kiedykolwiek tworzyli historię tej zasłużonej placówki oświatowej. Prezydent Miasta Zamość, pan Marcin Zamoyski w swoim wystąpieniu docenił trud powołania Szkoły, utrzymania przez tak długi okres wysokiego poziomu kształcenia technicznego i zawodowego. Pan Prezydent wyraził przekonanie, iż posiadanie zawodu stanowi ogromną wartość i docenił w tym dziele wysiłek  dydaktyczny i wychowawczy nauczycieli. Zaznaczył, że „Staraniem Ratusza Miasto Zamość nie straciło ani jednej szkoły zawodowej”, czym podkreślił, że szkolnictwo zawodowe może liczyć na dalsze wsparcie lokalnych władz samorządowych. Następnie głos zabrali: Zbigniew Zienkiewicz, Dyrektor CKP, Waldemar Leszczyński, Dyrektor Bursy Nr 2, Marian Gontarz, Dyrektor ZSP Nr 2, Zbigniew Gniwek, Dyrektor ZSP Nr2, Jan Szczepański, przedstawiciel najstarszych absolwentów, Arkadiusz Bratkowski, Radny Sejmiku Wojewódzkiego, dawny nauczyciel, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewody Lubelskiego i Urzędu Marszałkowskiego. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych złożyli również przedstawiciele zamojskich placówek oświatowych, służb mundurowych,  instytucji związanych ze szkolnictwem, środowisko przedsiębiorców i Rodzice obecnych uczniów. Świętowanie ubarwiła część artystyczna w wykonaniu uczniów i nauczycieli „Mechanika” oraz uczniów zaprzyjaźnionych szkół. Do rzewnych wspomnień i wspólnego śpiewania porwały słowa piosenki „Lato pachnące miętą, lato zielone…” (w domyśle „lato życia spędzone w tej Szkole”). Nie brakowało ciepłych słów i osobistych wzruszeń. Absolwenci w nieoficjalnych rozmowach przywoływali swoich nauczycieli i kolegów. Ks. Eugeniusz Derdziuk mówił „Wspominam szkołę ze wzruszeniem. To czas najważniejszy w moim życiu. Tu odkrywałem prawdę o człowieku, tu rodziło się moje powołanie.” Pan Roman Zawrotniak, absolwent z 1952 roku z dumą przypomniał, że „Mechanik” nazywano „Małą Zamojską Politechniką”. Pan Stanisław Kawałko, uczeń Szkoły, potem nauczyciel i pracownik Warsztatów, doradca metodyczny i wizytator Kuratorium, obecnie emeryt, podkreślał, że wiele osób tworzyło klimat Szkoły, zabiegało o wysoki poziom nauczania. Rodzice obecnego pokolenia uczniów, często absolwenci Szkoły mówili o zaufaniu do „ludzi i tego miejsca”, czego dali dowód,  powierzając dzieci nauczycielom „Mechanika”, jak to uczynił pan Zbigniew Marzec, absolwent z 1985 roku. Goście i Absolwenci obejrzeli wystawę zdjęć i Kronik dokumentujących związki kolejnych pokoleń nauczycieli i uczniów. W gwarnych rozmowach przy kawie wszyscy wyrażali nadzieję, życząc sobie zdrowia, na spotkanie z okazji 100-lecia.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2014 I ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

W piątek 7 listopada 2014 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Okolicznościowe wiersze i teksty historycznych przemówień przybliżyły uczniom najważniejsze wydarzenia oraz postaci, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r.

Apel uświetniły występy zespołu muzycznego i na tę okoliczność powołanego chóru składającego się z uczniów naszej szkoły.

Uroczystość Święta Niepodległości stała się doskonałą okazją do złożenia Ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Słowa przysięgi nawiązywały do wartości narodowych każdego Polaka i 95-letniej tradycji naszej Szkoły.


SYMPOZJUM
Sympozjum "Samorząd terytorialny w obliczu wyzwań współczesności" odbyło się 30 października 2014 roku. Byliśmy współorganizatorem sympozjum.
 
 
WYCIECZKA DO BOGDANKI I ŚWIDNIKA 2014

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2014


W sobotę 25 października odbyła się XXIII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę, pod hasłem "Do Syna swego nas prowadź", brali w niej udział uczniowie z klas maturalnych, naszej szkoły: 4A, 4D, 4G i 4F.

 

KONKURS KULINARNY

W ramach szkolnego „Dnia Ziemniaka” w dniu 22.10.2014 r. uczniowie klas gastronomicznych stanęli do rywalizacji w kategorii „potrawy z ziemniaków”. Przygotowane dania oceniała komisja w składzie: pani  Renata Chyrchała, pani Iwona Ziółkowska, pani Aneta Antczak oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego, Aneta Hrynkiewicz. Potrawy oceniane były według 4 kryteriów: smak, wygląd, stopień trudności, estetyka podania. W konkursie oceniane były następujące potrawy:

1.      Dufinki ziemniaczane - klasa II G: Paulina Buszowska, Aleksandra Śledź, Kamila Rekiel

2.      Kołduny z mięsem - klasa II G: Natalia Muzyczuk, Justyna Burda

3.      Pampuchy z sosem - IV G: Sylwia Głąb, Agnieszka Kropornicka

4.      Paszteciki szpinakowe z sosem czosnkowym - II G: Dorota Mazurkiewicz, Kamila Tymbel, Arkadiusz Zawiślak

5.      Wafle z masą ziemniaczaną - II G: Anna Bukała

6.      Faszerowane ziemniaki z ogniska - II G: Maciej Mulawa

7.      Placki ziemniaczane - II G: Szymon Olejnik, Patryk Kowalski

8.      Kopytka trochę inaczej - I G: Angelika Bochniak

9.      Sałatka ziemniaczana z koperkiem - I G: Ewelina Jakubiak

10.   Pierogi ruskie - I G: Karol König

11.   Sałatka z ziemniaków - I G: Damian Kostrzewski

12.   Misz masz - II G: Patrycja Minicka, Beata Sierpińska

Jury wyróżniło następujące dania:
I miejsce: Pampuchy z sosem
II miejsce: Paszteciki szpinakowe z sosem czosnkowym
III miejsce: Dufinki ziemniaczane
III miejsce:  Pierogi ruskie

W ramach imprezy odbył się również konkurs na plakat reklamujący „Dzień Ziemniaka”. Udział wzięli w nim uczniowie klas technik reklamy I G i II G:

1.      Karolina Lewenda I G

2.      Monika Szewczyk I G

3.      Michał Borowski  I G

4.      Klaudia Kamińska II G

5.      Kamila Adamczuk I G

6.      Justyna Bednarczyk II G

Jury wyróżniło następujące plakaty:
I miejsce: Michał Borowski I G
II miejsce: Klaudia Kamińska II G
III miejsce: Kamila Adamczuk I G

Organizatorzy „Dnia Ziemniaka” zorganizowali poczęstunek dla uczniów naszej szkoły. Na 4 godzinie lekcyjnej wszystkie klasy mogły degustować potrawy konkursowe oraz pieczone ziemniaki.

 

RAJD ZŁOMBOL 2014

W tegorocznej, ósmej już edycji rajdu wziął udział Jakub Kasztelan z IVF.

Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji wiodąca z Katowic do Lloret de mar w Hiszpanii przez kraje: Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, Monaco i Francję.

Impreza ZŁOMBOL ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr dla domów dziecka.
Uczestnicy udostępniają darczyńcom powierzchnię reklamową na swoich pojazdach.

100% uzbieranych środków zostaje wykorzystanych na prezenty oraz wycieczki dla dzieci z domów dziecka. Organizator wybiera, które placówki otrzymają pomoc. Ze względów organizacyjnych pomoc ogranicza się do placówek z woj. Śląskiego. Zabronione jest zbieranie pieniędzy lub darów, które będą wykorzystane na inne cele (np. dofinansowanie do wyjazdu, finansowe wsparcie uczestników). Bez wyjątków, 100% uzbieranych za pomocą Złombolu środków będzie wykorzystanych na prezenty dla dzieci z domów dziecka!

Całość wyjazdu uczestnik musi  opłacić sam we własnym zakresie, to jest: zakup auta, przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady.


13.10.2014 APEL Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO ORAZ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
   

 

BARBECUE W KLASIE 1E 7.10.2014 WYCHOWAWCA P. PROF. TOMASZ OSIAK
 
4.10.2014 BYLIŚMY W GALERII TWIERDZA ZAMOŚĆ

W dniu 4 października 2014 r. od godziny 9: 00 do 21: 00 w  Galerii Twierdza w Zamościu wspólnie bawiliśmy się  w ramach „Giełdy Zajęć Pozalekcyjnych”. Miłośnicy samochodów w każdym wieku mogli ćwiczyć na symulatorze jazdy prowadzenie auta. Zainteresowanie budziło malowanie buzi wykonywane przez Klaudię Kamińską, uczennicę klasy 2G technikum reklamy. Mechatronicy z gośćmi  „jeździli”  skonstruowaną przez siebie windą, a technik usług gastronomicznych służył radą, jak udekorować stoły i półmiski. Jak ciekawie spędziliśmy czas, pokazują zdjęcia.

 
 
W dniach 3-4 października 2014 ( piątek w godz.14.00-18.00, sobota 9.00-14.00) 10 uczniów naszej szkoły brało udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności "Podziel się posiłkiem" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Krok za krokiem". Zbiórka ta miała na celu wsparcie osób potrzebujących, podopiecznych Stowarzyszenia "Krok za krokiem".


SUKCES W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O NIEMCZECH
W dniu 27 września 2014r. w Zespole Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu odbył się KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O NIEMCZECH dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Zamość i powiatu zamojskiego z okazji 25-lecia partnerskiej współpracy miast: Zamość - Schwäbisch Hall. Reprezentujący naszą szkołę Raffaele Carta z klasy 2 F odniósł sukces i zajął wysokie III miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 października 2014rw zamojskim BWA. Nagrody wręczali: Pan Nadburmistrz miasta Schwäbisch Hall Hermann Josef Pelgrim, Pan Prezydent Marcin Zamoyski oraz Pan Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu Bogusław Klimczuk. Serdeczne gratulacje.
 
30.09.2014 UCZNIOWIE KLASY 2A I 2D BYLI W KINIE NA FILMIE "MIASTO 44"
DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2014
W GŁÓWNEJ ROLI DZIEWCZYNY Z 2G TOR (TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY)

AKCJA KAPCIE
W SZKOLE
 
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Uczniowie naszej szkoły17 września 2014r. wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Zamościu. Wywalczyli oni II miejsce, jednocześnie awansując do kolejnego etapu, jakim był udział w zawodach rejonowych. Odbyły się one w Tomaszowie Lubelskim 2 października 2014r. Nasza reprezentacja uplasowała się na IV pozycji.

Uczestnicy zawodów: Michał Naklicki 1b, August Mnich 2F, Łukasz Michoński 1b, Damian Gałka 2b, Dariusz Zub 1E, Dariusz Gnap 1E, Rafał Kawala 3F, Paweł Michaluk 3F, Tomasz Sól 3A, Sebastian Selech 1G, Michał Garbula 3A, Marcin Młynarski 2F, Adrian Adamowicz 2F, Damian Kukiełka 2F, Łukasz Margol 2b, Marcin Czajka 1E, Raffaele Casta 2F, Jakub Suchodół 1G, Grzegorz Kozioł 3A

 
II RAJD TRZEŹWOŚCI KOLONIA ZAWALÓW
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015  1 września 2014 r.
Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2014/2015. Wszystkich uczniów serdecznie powitała pani Dyrektor Renata Chyrchała. Nauczycielom i uczniom życzymy pomyślności i wielu miłych wrażeń w murach „Mechanika”. :)

 

 

 

 

 

    2017 ZSP Nr 2 w Zamościu
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Aktualności      Dla Rodzica      Dla Ucznia      Oferta Edukacyjna      Po Lekcjach