SZKOŁA
AKTUALNOŚCI
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY
NASZE SUKCESY
DLA RODZICA
DLA UCZNIA

EDUKACJA
BIBLIOTEKA
PRACOWNIE
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
PO LEKCJACH
PEDAGOG SZKOLNY

EGZAMINY
EGZAMIN ZAWODOWY
EGZAMIN MATURALNY

REKRUTACJA
OFERTA
REGULAMIN
NABÓR
PLAKAT
ULOTKA
PLAKAT 2
FILMY

WOLONTARIAT
KREW ŻYCIA
KLUB WOLONTARIATU
AKCJE SPOŁECZNE
EKOLOGIA

KONKURSY
LOGIK
KULTURIADA
OMNIBUS 
KARAOKE
PRZEGLĄD PIOSENKI MŁODZIEŻOWEJ 
FOTOGRAF
KONKURSY SZKOLNE

INNE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
MECHANIK  
ZESPÓŁ MUZYCZNY
TANIEC
RADIOWĘZEŁ  
SPORT
ZDROWIE
LINKI

 


 

 


DNI MOTORYZACJI

MECHANIK

ZSP NR 2
22-400 Zamość
ul. Szczebrzeska 41
tel./fax: 84  6396028
e-mail: zsp-2@wp.pl

ARCHIWUM  więcej


DNI MOTORYZACJI


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI


DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

 

 

DZIEŃ MOTORYZACJI ODWOŁANY
X DZIEŃ MOTORYZACJI 24.05.2019

Jubileuszowy X Dzień Motoryzacji objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka. Imprezę oficjalnie otworzyła Pani Prezydent Małgorzata Bzówka, a następnie Pani Dyrektor Joanna Siemczyk zainicjowała krojenie jubileuszowego tortu. Impreza organizowana od dekady na stałe wpisała się w kalendarz imprez regionalnych. Dzień Motoryzacji, którego głównym pomysłodawcą jest nauczyciel ZSP2 Pan Piotr Nowak, jest świetną okazją do zgłębiania wiedzy oraz zapoznawania się z nowinkami z branży motoryzacyjnej. Dla uczniów ZSP Nr 2 jest to również moment, kiedy mogą na forum pochwalić się swoimi autami, motocyklami oraz konstrukcjami. Tradycyjnie w bogatym programie imprezy nie zabrakło pokazów sprzętu ratowniczego oraz akcji ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.  Miejska Komenda Policji, która została zwycięzcą Plebiscytu na najlepszego wystawcę X Dnia Motoryzacj, zaprezentowała dwie akcje policyjne: odbicie porwanego człowieka i rutynową kontrolę drogową (z użyciem broni palnej). Swój pokaz -  "gaszenia pożaru"  zabytkowym pojazdem Star 25 (20 ton wody przez 2 minuty)- zaprezentowała Ochotnicza  Straż Pożarna - Dzielce. Atrakcją były  konkursy z nagrodami z wiedzy motoryzacyjnej (z historii polskiej motoryzacji) i z mechatroniki oraz konkursy sprawnościowe: „Mechanik Złota Rączka”, „Strongmani,  na najwolniejszą jazdę motocyklem. W trakcie imprezy odbywały się prezentacje samochodów popularnych salonów samochodowych, szkół nauki jazdy, serwisów motoryzacyjnych, pojazdów Inspekcji Transportu Drogowego, straży pożarnej, wojska (III Batalion Zmechanizowany) i policji.  Można było odbyć jazdy próbne zabytkowym Fordem T oraz innymi zabytkowymi pojazdami, również samochodami z instruktorem nauki jazdy. Goście mogli sprawdzić w alkogoglach swoją sprawność i przekonać się o szkodliwym wpływie na percepcję alkoholu i narkotyków. Do dyspozycji gości był symulator jazdy. W sali gimnastycznej zaprezentowana została drukarka 3D zaprogramowana przez uczniów szkoły.

DZIEŃ MOTORYZACJI 2019
 
IX DZIEŃ MOTORYZACJI W ZSP NR 2 W ZAMOŚCIU 25.05.2018
IX Dzień Motoryzacji honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk, który oficjalnie otworzył imprezę. W programie znalazły się akcje ratownicze przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, prezentacje sprzętu ratowniczego WOPR, pokazy jazdy samochodem z talerzem Stewarta, na trolejach, na gokartach i driftu BMW. Atrakcją były  konkursy z nagrodami z wiedzy motoryzacyjnej (z historii polskiej motoryzacji) i z mechatroniki oraz konkursy sprawnościowe: „Mechanik Złota Rączka”, „Strongmani,  na najwolniejszą jazdę motocyklem. W trakcie imprezy odbywały się prezentacje samochodów popularnych salonów samochodowych, szkół nauki jazdy, serwisów motoryzacyjnych, pojazdów Inspekcji Transportu Drogowego, straży pożarnej, wojska (III Batalion Zmechanizowany oraz XXV Batalion Lekkiej Piechoty) i policji. Swój pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklach zaprezentowała grupa FRS. Można było odbyć jazdy próbne zabytkowym Fordem T oraz innymi zabytkowymi pojazdami, również samochodami z instruktorem nauki jazdy. Goście mogli sprawdzić w alkogoglach swoją sprawność i przekonać się o szkodliwym wpływie na percepcję alkoholu i narkotyków. Do dyspozycji gości był symulator jazdy. W sali gimnastycznej zaprezentowana została drukarka 3D zaprogramowana przez uczniów szkoły.

Wśród sponsorów imprezy znaleźli się: Firma Panas Transport w Zamościu, Firma Mars Dystrybucja Sp. z o.o. w Zamościu, Firma EUROMASTER-KORNET, Firma PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu, Cukiernia Fabian, Piekarnia Kucharscy, Daniel Kot Firma Z.H.U. ZAMZŁOM, Euro-Car Sp. z o.o. Renault w Zamościu, Energozam Opel w Zamościu, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Zamościu, TRANS-MAN Małgorzata Bojar.

Patronat Medialny objęły Telewizja Internetowa ZAMOSC TV, Radio ESKA, Kronika Tygodnia, Gazeta Akademicka Skafander, Nowy Kurier Zamojski.

DZIEŃ MOTORYZACJI 25.05.2018
DZIEŃ MOTORYZACJI 25.05.2018
 
VIII DNI MOTORYZACJI 26 MAJA 2017
Ostatni majowy weekend rozpoczęła motoryzacyjna impreza w ZSP Nr 2 w Zamościu. Zaproszenie przyjęli wszyscy wielbiciele małych, dużych i olbrzymich kółeczek. Nie sposób wyliczyć wszystkie pojazdy, konkursy i pokazy, dlatego już na początku wielkie SORY za duży skrót. Legendy dróg i szos stanęły obok „nówek” z zamojskich salonów. Ciężki sprzęt (ładowarki, wóz strażacki, sprzęt drogowy, wojskowy honker, quady) otarł się niemal o szybowiec PIRAT o rozpiętości skrzydeł 15 m. z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej. Liczne motocykle wjechały na plac szkoły wioząc, i Zamojską Grupę Motocyklową, i Kresowe Bractwo Motocyklowe, i absolwentów szkoły, i nauczycieli, i uczniów. Wśród tych pojazdów znalazły się Buell - składak z silnikiem Harley’a, Honda Goldwing, Harley-Davidson, czy szybkie Suzuki GSXR 750, Honda CBR 600. Na osiągi tych dwóch kółek z zazdrością patrzyły tzw. uczniowskie „złomy z Niemiec ”, przyprowadzone do „parku samochodowego” przez  ich właścicieli, którzy z czułością zaglądali im pod maski. Każdy pojazd lśnił czystością i w każdym błyszczały felgi i kołpaki. Kontrastów nie brakowało: dwusuwowy silnik Trabanta 601 z karoserią z duroplastu znalazł miejsce obok Dajmlera XJ mającego 12 cylindrów, Cadillac Sedan de Ville przy Volkswagenie Garbusie, Kabriolimuzyna Renault studentów z PWSZ obok radzieckiego samochodu ciężarowego z 1952r. z fabryki im. Mołotowa. Atrakcją były: pokaz jazdy ekstremalnej Łukasza Bełza, który zajął ostatnio czwarte miejsce w Dubaju na mistrzostwach świata w tej konkurencji, pokazy umiejętności policji i strażaków, jazdy sprawnościowe, możliwość wymiany doświadczeń i zawarcia „znajomości biznesowych”.
 
VII DNI MOTORYZACJI 20 MAJA 2016
 

VI DNI MOTORYZACJI w „MECHANIKU” 15 maja 2015

W piątek, 15 maja 2015r. na placu szkolnym ZSP Nr 2 w Zamościu można było zobaczyć ciekawe pojazdy (m.in. drewniany kabriolet), jednostki pływające i śmigłowiec. Na dobre warkot silników zdominował imprezę po wystąpieniu prezydenta Zamościa, pana Andrzeja Wnuka, który podkreślił, że cieszy wszystkich, gdy w sposób ciekawy i bezpieczny inspiruje się młodzież do rozwijania zainteresowań i zdobywania potrzebnych zawodów. Pisk opon podczas pokazu jazdy ekstremalnej mieszał się z piskiem fanek na widowni. Pokaz akcji ratowniczej miał też liczną widownię. Z podziwu godną sprawnością strażacy pocięli samochód jak kartonowe pudełko. Można też było obejrzeć wnętrze pojazdu wojskowego HUMMER z II Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa - co ciekawe, żołnierze zawodowi prowadzący pojazd chodzili do szkół mechanicznych, jeden z nich jest absolwentem ZSP Nr 2 w Zamościu. Również zastępca naczelnika ruchu drogowego, pan Marek Gleń wyraził opinię, że w pracy policjanta sprawdzają się absolwenci szkół samochodowych. Każdy mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, w licznych konkursach i przejść w alkogoglach kilka kroków bez trzymania się ściany.

W dniach 6 - 7 czerwca 2015r. impreza kontynuowana będzie na Rynku Solnym w Zamościu w ramach Jarmarku Hetmańskiego (symulator jazdy, ford T, mercedes skrzydlak, itp.)

BYLIŚMY W KATOLICKIM RADIO ZAMOŚĆ

 
V Dni Motoryzacji 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w "MECHANIKU"
6 CZERWCA 2014

Już piąty raz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zorganizował Dni Motoryzacji. Impreza promuje szkolnictwo zawodowe w Zamościu, zainteresowania młodzieży motoryzacją, bezpieczeństwo w ruchu, współpracę różnych podmiotów zajmujących się motoryzacją. W programie znalazły się:  pokaz akcji ratowniczej państwowej straży pożarnej, prezentacje pojazdów z zamojskich salonów samochodowych, pojazdy specjalistyczne służb miejskich, prezentacje quadów, gokartów, motocykli, tuningowanych i zabytkowych pojazdów uczniów i absolwentów „Mechanika”, pokazy jazdy ekstremalnej frs . Goście mieli do dyspozycji symulator jazdy samochodem i symulator lotu. Zainteresowani mogli poznać nowinki techniczne, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami i  zawodach. Atrakcją były poczęstunek z grilla i słodycze w kawiarence. Gospodarzy imprezy cieszyło ogromne zainteresowanie imprezą uczniów gimnazjum i ich opiekunów, uczniów szkół średnich i wszystkich miłośników „wielu kółek”.

 
7 CZERWCA 2013

IV Dni Motoryzacji 2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu

W „Mechaniku” 7 czerwca 2013r. działo się… . Spektakularnie na początku imprezy wylądował śmigłowiec  ENSTROM 280FX „SHARK”, który goście i uczniowie „Mechanika”  - dzięki uprzejmości właściciela firmy PANAS TRANSPORT – mogli obejrzeć od środka. Być może maszyna ta obudziła w kimś marzenie zastania pilotem lub mechanikiem lotniczym. Pasjonatów motoryzacji interesowały bardzo w tym roku wielkie rozmiarami i możliwościami maszyny: VOLVO FH16 należące również do FIRMY PANAS TRANSPORT, przeznaczone do przewożenia ładunków ponadnormatywnych, ciągnik ARION 630 CLAAS (wysokość tylnych kół wynosi ponad 2 metry!) zaprezentowany przez firmę Świć Progress-Chem, HMMWU i QUADY z II Pułku Rozpoznawczego Jednostki Wojskowej 4055 z Hrubieszowa. Inne pojazdy, może trochę mniejsze, ale dla ich użytkowników niezwykłe, cieszyły swym widokiem uczniów szkół średnich, gimnazjów i nawet dzieci z Przedszkola SŁONECZKO, które fotografowały się z „gigantami” na czterech i więcej kołach. Pojazdy salonów samochodowych RENAULT i CITROEN, Straży Pożarnej, Inspekcji Ruchu Drogowego, Policji, szkół nauki jazdy, Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, pojazdy do jazdy w terenie OFFROAD 4X4, motocykle unaoczniły wszystkim, jak potrzebne jest kształcenie zawodowe w klasach o profilach samochodowych, mechanicznych i mechatronicznych.

I kierowcy, i wielbiciele „wielu kółek” docenili też wysiłek uczniów klas gastronomicznych. Impreza mogła odbyć się dzięki hojności  sponsorów poczęstunku i nagród.

Liczne konkursy  dały szansę zdobycia cennych nagród i stworzyły możliwość sprawdzenia swoich zawodowych predyspozycji. Imprezę uatrakcyjniły pokazy jazdy ekstremalnej, ekspozycje pojazdów zabytkowych i tuningowanych, motocykli turystycznych, akcji ratunkowej, jazdy na trolejach, występy zespołu muzycznego.

Dni Motoryzacji jak co roku dały okazję do wymiany doświadczeń wystawców, gości i uczniów. Zaproszeni goście, wśród nich władze miasta, reprezentowane przez pana Prezydenta Miasta Zamość, pana Marcina Zamoyskiego, władze oświatowe, przedstawiciele urzędu pracy i przedsiębiorcy wyrazili swoje opinie na temat aktualnych potrzeb rynku pracy i oferty kształcenia zawodowego w naszym mieście i regionie. Wicedyrektor ds. Rynku Pracy WUP w Lublinie, pan Kazimierz Stocki stwierdził, że widoczne są już ujemne skutki masowego kształcenia ogólnego i zepchnięcia na margines kształcenia zawodowego. Jednak zaangażowanie młodzieży w przebieg DNI MOTORYZACJI dowodzi, że kształcenie  zawodowe zdobywa z roku na rok coraz większy prestiż.

Dni Motoryzacji w ZSP Nr 2 w Zamościu promują szkolnictwo zawodowe w Zamościu, motoryzację, bezpieczeństwo w ruchu, współpracę różnych podmiotów zajmujących się motoryzacją.

Fundatorzy nagród:
Prezydent Miasta Zamość, ANDRZEJ WNUK

FIRMA PANAS TRANSPORT

Automobilklub Zamojski,
KRZYSZTOF BEZUCH
Poseł do Parlamentu Europejskiego, ARKADIUSZ BRATKOWSKI 
Dyrektor WORD Zamość, JANUSZ SZATKOWSKI

Sponsorzy:
Fabjan Andrzej i Lucyna
, Zakład Cukierniczy, ul. Gminna 53a, Zamość
Łepik Kazimiera, Robert Łepik
, Piekarnia, ul. Robotnicza 9, Zamość
Piekarnia Grela s.c..
ul. Nowy Rynek 22, Zamość
Mars Dystrybucja
, ul. Szczebrzeska 21, Zamość
Zakład Cukierniczy B. i Z. Kowal
, Nowy Rynek 12, Zamość
Cukiernia, Teresa Turek
, Nowy Rynek 21a, 22-400 Zamość
„SOKOŁÓW” S.A.

 

8 CZERWCA 2013DZIEŃ MOTORYZACJI 2012   DZIEŃ MOTORYZACJI 2011 DZIEŃ MOTORYZACJI 2010

 

 

 

 

    2017 ZSP Nr 2 w Zamościu
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Aktualności      Dla Rodzica      Dla Ucznia      Oferta Edukacyjna      Po Lekcjach