SZKOŁA
AKTUALNOŚCI
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY
NASZE SUKCESY
DLA RODZICA
DLA UCZNIA

EDUKACJA
BIBLIOTEKA
PRACOWNIE
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
PO LEKCJACH
PEDAGOG SZKOLNY

EGZAMINY
EGZAMIN ZAWODOWY
EGZAMIN MATURALNY

REKRUTACJA
OFERTA
REGULAMIN
NABÓR
PLAKAT
ULOTKA
PLAKAT 2
FILMY

WOLONTARIAT
KREW ŻYCIA
KLUB WOLONTARIATU
AKCJE SPOŁECZNE
EKOLOGIA

KONKURSY
LOGIK
KULTURIADA
OMNIBUS 
KARAOKE
PRZEGLĄD PIOSENKI MŁODZIEŻOWEJ 
FOTOGRAF
KONKURSY SZKOLNE

INNE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
MECHANIK  
ZESPÓŁ MUZYCZNY
TANIEC
RADIOWĘZEŁ  
SPORT
ZDROWIE
LINKI


 

KULTURIADA 2019

MECHANIK

ZSP NR 2
22-400 Zamość
ul. Szczebrzeska 41
tel./fax: 84  6396028
e-mail: zsp-2@wp.pl

ARCHIWUM więcej


95 LAT MECHANIKA


SYMULATOR JAZDY SAMOCHODEM
I SIŁOWNIA


ZESPÓŁ MUZYCZNY


RADIOWĘZEŁ


NAUKA TAŃCA


DNI MOTORYZACJI


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI


DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

VI POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O FRANCJI, NIEMCZECH, ROSJI I WIELKIEJ BRYTANII

 

REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA, ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH I WYKORZYSTANIE WIZERUNKU
 
 
 
KULTURIADA 2018
V edycja Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji KULTURIADA 2018 25.04.2018

W środę 25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu odbyła się V edycja Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA 2018" przeznaczonego dla klas gimnazjalnych. Z okazji jubileuszu 5-lecia ta edycja miała bardziej uroczystą oprawę. Organizatorzy wraz z Partnerem i głównym fundatorem nagród Szkołą Języków Obcych Bacalarus zaprosili nie tylko trzyosobowe drużyny biorące udział w turnieju, ale także osoby towarzyszące drużynom będące ich grupą wsparcia. Do turnieju przystąpiło 5 zamojskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 7, Szkoła Podstawowa Nr 8 i Szkoła Podstawowa Nr 9. Jak co roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak wynalazki, motoryzacja, sport i kuchnia. Choć zadania nie były łatwe to drużyny radziły sobie z nimi bardzo dobrze, dzielnie pokonując kolejne kategorie. Dopingowała ich w tym publiczność, która również miała okazję powalczyć o punkty dla swojej drużyny. Najwięcej emocji - jak zawsze zresztą - wzbudziła jazda symulatorem w której trzeba było wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Tegorocznymi zwycięzcami zostali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 4, II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 8, na miejscu III znalazła się Szkoła Podstawowa Nr 2. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 9 zajęła miejsce IV a na V miejscu znalazły się ex equo Szkoła Podstawowa Nr 7 i Szkoła Podstawowa Nr 3. Wszystkim drużynom wręczono dyplomy a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Szkołę Języków Obcych Bacalarus oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu:

I-mce drużyna 3-osobowa ze SP nr 4 – dwumiesięczne kursy języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Bacalarus oraz albumy Motocykle Świata i książki Kuchnia Francuska.

II-mce drużyna 3-osobowa ze SP nr 8 – jednomiesięczne kursy języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Bacalarus oraz albumy Kolory Świata - Francja i książki Kuchnia Rosyjska.

III-mce drużyna 3-osobowa ze SP nr 2 – najnowsze słowniki polsko-angielskie i angielsko-polskie firmy Oxford oraz przewodniki turystyczne po Paryżu. 

IV-mce drużyna 3-osobowa ze SP nr 9 –  3 vouchery do zamojskiej restauracji Verona.

Po zakończeniu zmagań turniejowych na uczestników  tegorocznej edycji czekała jeszcze duża atrakcja w postaci quizu i loterii przygotowanych przez Szkołę Języków Obcych Bacalarus.  Zarówno publiczność jak i członkowie poszczególnych drużyn mieli szansę powalczyć o takie nagrody jak: 3 jednogodzinne konwersacje z native speakerem, 2 vouchery do restauracji Verona oraz 5 biletów otwartych do kina Stylowy. Steve Taylor – przedstawiciel Szkoły Języków Obcych Bacalarus i honorowy członek komisji turniejowej poprowadził tę część programu, wzbudzając wiele emocji. V edycję turnieju KULTURIADA 2018  zakończono na słodko w postaci jubileuszowego tortu.

Wszystkim uczestnikom turnieju i zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok. 

V edycja Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji KULTURIADA 2018 25.04.2018
 
KULTURIADA 2017

IV Powiatowy Turniej Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA 2017".

24 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu odbyła się IV edycja turnieju wiedzy KULTURIADA przeznaczonego dla gimnazjalistów. W turnieju wzięły udział 4 trzyosobowe drużyny z zamojskich gimnazjów. Na początku każda drużyna obejrzała przygotowaną specjalnie na tę okazje wystawę wynalazków.   Uważni uczniowie nie mieli potem problemów z udzielaniem odpowiedzi na pytania z tej kategorii. Następnie po małym poczęstunku drużyny przystąpiły do zmagań turniejowych. Poziom wiedzy uczniów był w tym roku bardzo wysoki więc rywalizacja była do samego końca zacięta. Drużyny musiały wykazać się nie tylko wiedzą z takich dziedzin jak wynalazki, motoryzacja, sport czy kuchnie poszczególnych krajów, ale także umiejętnościami praktycznymi na symulatorze jazdy.

Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Zamościu.  Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie Gimnazjum Nr 5,  Gimnazjum Nr 2, oraz Gimnazjum Nr 3.

Głównym sponsorem turnieju była jak co roku Szkoła Języków Obcych Bacalarus w Zamościu oraz Rada Rodziców przy ZSP Nr 2 w Zamościu, a zwycięzcy otrzymali za:

I miejsce - dwumiesięczne kursy językowe w Szkole Języków Obcych Bacalarus w Zamościu o wartości 300 zł oraz piękne albumy o Francji,  

II miejsce - jednomiesięczne kursy językowe w Szkole Języków Obcych Bacalarus w Zamościu o wartości 150 zł oraz albumy o kultowych samochodach.

III miejsce -  albumy o historii polskiej motoryzacji oraz pendrive’y

Gościem specjalnym był Steve Taylor - native speaker i lektor SJO Bacalarus, który wspierał prace komisji konkursowej.

Uczestnikom oraz opiekunom  gratulujemy, dziękujemy za tak żywe zainteresowanie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Do zobaczenia podczas kolejnej jubileuszowej V edycji Turnieju!

Organizatorzy

 

KULTURIADA 2016

III Powiatowy Turniej Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA".

Turniej odbył się 15 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 "Mechanik" w Zamościu i wzięły w nim udział cztery drużyny z zamojskich gimnazjów. Rywalizacja była zacięta i wzorem ubiegłego roku uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z takich dziedzin jak motoryzacja, sport czy kuchnia poszczególnych krajów, ale także umiejętnościami praktycznymi gdyż jedną z konkurencji była jazda symulatorem samochodowym.

Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie Gimnazjum Nr4 w Zamościu.  Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie Gimnazjum Nr2,  Gimnazjum Nr3, oraz Gimnazjum Nr5.

Głównym sponsorem turnieju była Szkoła Języków Obcych Bacalarus w Zamościu oraz Rada Rodziców przy ZSP Nr2 w Zamościu, a zwycięzcy otrzymali słowniki, publikacje motoryzacyjne oraz kursy językowe w Szkole Języków Obcych Bacalarus. Gościem specjalnym był Steve Taylor - native speaker i lektor SJO Bacalarus, który wspierał prace komisji konkursowej. Uczestnikom oraz opiekunom  gratulujemy, dziękujemy za tak żywe zainteresowanie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Turnieju!

Organizatorzy

 

KULTURIADA 2015

Jaki był ulubiony samochód James'a Bonda? Co to są bliny? Jak nazywa się słynny wyścig kolarski we Francji? Od czego wywodzi się logotyp marki Audi? - na te ,oraz wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy II Powiatowego Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA".

Turniej odbył się 15 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 " Mechanik" w Zamościu i wzięło w nim udział pięć drużyn z zamojskich gimnazjów. Rywalizacja była zacięta i wzorem ubiegłego roku uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z takich dziedzin jak motoryzacja, sport czy kuchnia poszczególnych krajów, ale także umiejętnościami praktycznymi gdyż jedną z konkurencji była jazda symulatorem samochodowym.

Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie Gimnazjum Nr4 w Zamościu (grupa I).  Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie Gimnazjum Nr5,  Gimnazjum Nr2, Gimnazjum Nr4 (grupa II) oraz Gimnazjum Nr3

Głownym sponsorem turnieju była Szkoła Języków Obcych Bacalarus w Zamościu oraz Rada Rodziców przy ZSP Nr2 w Zamościu, a zwycięzcy otrzymali słowniki, publikacje podróżnicze oraz kursy językowe w Szkole Języków Obcych Bacalarus. Gościem specjalnym był Steve Taylor - native speaker i lektor SJO Bacalarus, który wspierał prace komisji konkursowej. Uczestnikom oraz opiekunom  gratulujemy, dziękujemy za tak żywe zainteresowanie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Turnieju!

Organizatorzy

 

Czy możliwa jest nauka języka obcego bez poznania kultury danego kraju? Odpowiedź brzmi nie, więc mając na celu przybliżenie oraz rozbudzenie ciekawości i otwartości wobec kultur innych krajów, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu został zorganizowany I Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. Turniej odbył się 25 marca 2014 roku, i wzięło w nim udział 5 drużyn z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogólną wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów, których języki są nauczane w naszej szkole. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem.

LAUREACI 2014

Rywalizacja była zacięta, a poziom wyrównany i tylko różnice w pojedynczych punktach decydowały o wygranej. Wyniki są następujące:

I Miejsce – Gimnazjum Nr 3 w Zamościu

II Miejsce – Gimnazjum Nr 4 w Zamościu (drużyna II)

III Miejsce – Gimnazjum Nr 6 w Zamościu

IV Miejsce – Gimnazjum Nr 5 w Zamościu

V Miejsce Gimnazjum Nr 4 w Zamościu (drużyna I)

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję oraz nauczycieli języków obcych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  w Zamościu, księgarnię Polanglo w Zamościu oraz wydawnictwo Oxford University Press. Nagrody w imieniu Dyrekcji szkoły wręczyła pani wicedyrektor Joanna Siemczyk.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tak żywe zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Organizatorzy

   

   

 
 
 

    2017 ZSP Nr 2 w Zamościu
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Aktualności      Dla Rodzica      Dla Ucznia      Oferta Edukacyjna      Po Lekcjach