SZKOŁA
AKTUALNOŚCI
HISTORIA
GRONO PEDAGOGICZNE
KLASY
NASZE SUKCESY
DLA RODZICA
DLA UCZNIA

EDUKACJA
BIBLIOTEKA
PRACOWNIE
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
PO LEKCJACH
PEDAGOG SZKOLNY

EGZAMINY
EGZAMIN ZAWODOWY
EGZAMIN MATURALNY

REKRUTACJA
OFERTA
REGULAMIN
NABÓR
PLAKAT
ULOTKA
PLAKAT 2
FILMY

WOLONTARIAT
KREW ŻYCIA
KLUB WOLONTARIATU
AKCJE SPOŁECZNE
EKOLOGIA

KONKURSY
LOGIK
KULTURIADA
OMNIBUS 
KARAOKE
PRZEGLĄD PIOSENKI MŁODZIEŻOWEJ 
FOTOGRAF
KONKURSY SZKOLNE

INNE
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
MECHANIK  
ZESPÓŁ MUZYCZNY
TANIEC
RADIOWĘZEŁ  
SPORT
ZDROWIE
LINKI

 

NASZE SUKCESY

MECHANIK

ARCHIWUM więcej


DNI MOTORYZACJI


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI


DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

 

RANKING KLAS więcej
KONKURSY SZKOLNE więcej

 

Brygada M (Mechanik) nagrodzona w konkursie Szef Team Challenge 14.06.2020

Miło nam, że znaleźliśmy się wśród sześciu nagrodzonych drużyn w konkursie Szef Team Chellenge. W konkursie wystartowało 35 zespołów z całej Polski. Dzięki konkursowi zdobyliśmy nowe doświadczenia pracując w tych trudnych czasach.

Dania oceniało Jury w składzie: Szefowie kuchni Zbigniew Sonik, Cezary Powała i Michał Grzywacz  oraz  Szymon Gatlik - przewodnik kulinarny - Kraków Food & Travel.

Konkurs składał się z 4 etapów i trwał 4 tygodnie. W każdym z nich drużyna przygotowywała danie nawiązujące do tradycji regionu,  wykorzystując składniki obowiązkowe podane przez Jury.

Ostatnim daniem był deser, w którym trzeba było wykorzystać: rabarbar, cynamon i cukier trzcinowy. Przygotowaliśmy deser o nazwie: Rabarbarowe wariacje, którego głównymi składnikami były: Ciasto Podhoreckie, lody rabarbarowe podane na wacie cukrowej, galaretka rabarbarowa, rabarbar suszony i kandyzowany, ziemia jadalna i sos cynamonowy.

Brygada M
Brygada M
 
Miejska Licealiada w piłce siatkowej chłopców 21.02.2020

Eliminacje miejskiej licealiady w piłce siatkowej chłopców zostały rozegrane w ZSP nr 5 w Zamościu. Do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów z zamojskich szkół „średnich”. Rozgrywki były prowadzone w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do finału awansowały najlepsze zespoły z grupy. Reprezentacja „Mechanika” rozgrywała swoje mecze w grupie B. Po wygranych meczach z ZSP 3 (2:1), ZSP 5 (2:0) i SLO (2:0) nasi chłopcy awansowali do finału. Mecz finałowy ZSP 2 - III LO Zamość zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny reprezentującej III LO w Zamościu. Uczniowie ZSP 2 w Zamościu otrzymali dyplom za zajęcie II miejsca w Miejskiej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców.

 

Uczniowie ZSP 2 w Zamościu zagrali w składzie:

1.   Hanulak Sebastian 4D

2.   Kapyś Robert 4G

3.   Kucharski Bartosz 4D

4.   Lembryk Piotr 4G

5.   Marczuk Maciej 4D

6.   Momot Daniel 2D

7.   Wawryk Mateusz 4G

8.   Zawada Kamil 4G

9.   Chwiejczak Krystian 1 FG

Mateusz Łyko

LICEALIADA 21.02.2020
 
Zamojskie technika w rankingu „Perspektywy 2020”
W tegorocznym rankingu 500 najlepszych techników w kraju nie znajdziemy żadnej zamojskiej szkoły. W rankingu wojewódzkim najlepiej wypadło Technikum nr 1 w Zamościu (ZSP nr 1) które zajęło 26 miejsce. Na 29. pozycji w woj. znalazło się Technikum nr 2 (ZSP nr 2 im. T. Kościuszki), na 36. miejscu – Technikum nr 4 (ZSP nr 4 z Oddz. Integracyjnymi)Technikum nr 3 (ZSP nr 3 im. AK) zajmuje 45. pozycję w województwie.
 
TURNIEJU UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA NA CZAS 17.12.2019
Jakub Raczkiewicz 2E zajął IV miejsce w IV EDYCJI TURNIEJU UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA NA CZAS w ZSP Nr 4 w Zamościu. Turniej adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zamościa.
Uczestnicy 3 razy układali kostkę RUBIKA 3x3x3. Do rankingu brany był najlepszy wynik czasowy. Rywalizacja była wyrównana. 1 sekunda decydowała o miejscach w finale. 22,68 to najlepszy czas rankingu.
KOSTKA RUBIKA W ZSP NR 4 17.12.2019
 
Lubelska kuźnia talentów 2019-2021 11.12.2019

Siedmioro uczniów z klas: 1FG, 2A, 3E, 4D i 4G Technikum Nr 2 i dwóch z klasy 2b Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 2 wzięło udział w uroczystości wręczenia stypendiów w ramach projektu "Lubelska kuźnia talentów 2019-2021", która odbyła się 11 grudnia 2019 r. w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Program stypendialny „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021″ skierowany jest
do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki, przedsiębiorczości lub w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020 są uczniami szkół zawodowych (poza szkołami dla dorosłych).

Wyżej wymienieni uczniowie decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego w roku szkolnym 2019-2020 znaleźli się w gronie 500 uczniów, którzy spełnili wymagane regulaminem kryteria i uzyskali najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

LUBELSKA KUŹNIA TALENTÓW 2019
 
WORD w Zamościu wyróżnił uczniów Mechanika
10.12.2019 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Zamościu uczestniczyła w akcji informacyjno-edukacyjnej „ZAPNIJ PASY” organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Podsumowaniem akcji był konkurs: „Zaprojektuj plakat - ZAPNIJ PASY -, który przemówi do rozsądku i wyobraźni użytkowników dróg”. Uczestnicy otrzymali cenne nagrody i upominki. Laureatem została uczennica klasy 1AG Anna Chmiel, która zajęła trzecie miejsce.
ZAPNIJ PASY 10.12.2019
 
Uczniowie z „Mechanika” najlepsi w województwie lubelskim !!!!
28 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w finałach województwa lubelskiego w badmintonie. Jako zwycięzcy eliminacji powiatowych Licealiady dołączyli do zespołów walczących o miano najlepszych w województwie lubelskim. Turniej finałowy rozgrywany był w Ludwinie. Naszą szkołę reprezentowali: Zawada Kamil i Wawryk Mateusz z klasy 4G oraz Chwiejczak Krystian z klasy 1 FG. Nasi reprezentanci najpierw rozgrywali mecze w grupie (z drużynami z Chełma i Biłgoraja), następnie w meczu finałowym pokonali ZSP3 z Zamościa 3:0. Tym samym zapewnili sobie tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego w Badmintonie chłopców (Licealiada). Przed naszymi uczniami występ na arenie ogólnopolskiej w finałach krajowych. Uczniowie byli pod opieką Pana Waldemara Lisowskiego.
SUKCES W BADMINTONIE 28.11.2019
 
Nasz udział w XVI Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”
20 listopada 2019 r. Oddział Rejonowy PCK w Zamościu zorganizował Jubileusz 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowania za udział w XVI Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” od Dyrektora Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK i Prezydenta Miasta Zamość oraz nagrodę rzeczową – program komputerowy Adobe Premiere Elements 2020, który umożliwi uczniom opracowywanie montażu wideo, w tym tworzenie filmów propagujących ideę honorowego krwiodawstwa.

Aneta Antczak

 
SUKCES NA SZCZEBLU REJONOWYM 18.11.2019
Sukcesem zakończył się turniej w badmintonie chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie Kamil Zawada kl. 4G, Mateusz Wawryk kl.4G Krystian Chwiejczak kl.1FG, zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła awans na zawody wojewódzkie.
SUKCES W BADMINTONIE 18.11.2019
SUKCES W BADMINTONIE 18.11.2019
 
SUKCES NA SZCZEBLU MIEJSKIM 24.10.2019
Sukcesem zakończył się turniej w badmintonie chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Kamil Zawada kl. 4G, Chwiejczak Krystian, Mikołaj Rusinek zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła awans na zawody rejonowe. GRATULUJEMY!
SUKCES NA SZCZEBLU MIEJSKIM 24.10.2019
 
mechanik zdeklasował rywali - 2 miejsce w województwie 11.10.2019
XIXII Zawody Sportowo-Obronne Szkół Średnich Województwa Lubelskiego - Kresy 2019 odbyły się w dniu 11 października 2019 roku na placu ćwiczeń wojskowych Sitaniec - Wolica w pobliżu Zamościa. W zawodach uczestniczyło 20 drużyn, składających się z czterech zawodników. Rywalizowano w kategorii zespołów męskich i żeńskich. Uczestnicy zawodów walczyli w sześciu konkurencjach: w marszobiegu na orientację, strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, czołganiu na brzuchu, rzucie granatem, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i wykonywali zadanie przeciwpożarowe. Drużyna z naszej szkoły, składająca się z uczniów klasy 2A- ,,Mechanicy 2" osiągnęła duży sukces zajmując w klasyfikacji generalnej zespołów męskich drugie miejsce. 
ZAWODY KLASY WOJSKOWE PAŹDZIERNIK 2019
 
PEGAZ 2019

Dnia 10 października 2019 roku podczas 17.inauguracji Święta Drzewa w Warszawie już po raz piąty nasza szkoła została uhonorowana Nagrodą Pegaza za osiągnięcia w ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” (I miejsce w kategorii: współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników). Nagrodę w i mieniu społeczności szkolnej odebrała p. Magdalena Grzywalska-Gnyp – koordynator akcji w naszej szkole.

W ubiegłym roku szkolnym, tj. 2018/2019, zebraliśmy 5 ton 920 kg makulatury i pieniądze z jej sprzedaży w kwocie 540 złotych przekazaliśmy Klubowi Gaja na ratowanie koni skazanych na rzeź, ich utrzymanie, leczenie i terapię. Trafiają one do stowarzyszeń i fundacji i służą do hipoterapii chorych dzieci i osób dorosłych.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Zachęcamy wszystkich uczniów do zbiórki makulatury. Dzięki tej akcji pomagamy ludziom, zwierzętom i przyrodzie.

 
NASI FINALIŚCI CZERWIEC 2019
W dn. 13.06.2019 r. Agata Martyniuk, Kamila Świder i Patryk Kuron zostali nagrodzeni na podsumowaniu konkursów i olimpiad przedmiotowych w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy".
FINALIŚCI CZERWIEC 2019
 
Sukces uczniów w eliminacjach wojewódzkich XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 23.05.2019
Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  im. T. Kościuszki w Zamościu zajęła 4 miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych województwa lubelskiego. ZSP nr 2 był reprezentowany przez Jakuba Raczkiewicza z klasy 1E, Brajana Bajwoluka z klasy 2D i Pawła Wolanina z klasy 2D. Opiekunem zawodników jest Mirosław Skóra. Drużyny rywalizowały w konkurencjach 
teoretycznych:
- przepisy ruchu drogowego,
- pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania,
- historia polskiej motoryzacji,
i praktycznych:
- przygotowanie pojazdów do jazdy,
- jazda sprawnościowa na czas samochodem z talerzem Stewarda,
- jazda sprawnościowa na czas motorowerem po wyznaczonym torze,
- udzielanie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.
FINAŁ WOJEWÓDZKI OMTM 2019
 
Mechanik najlepszy w regionie zamojskim 15.04.2019

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu zajęła 1 miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, Komendę Miejską Policji, Automobilklub Zamojski, Straż Miejską, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Medyczne Studium Zawodowe i Kuratorium Oświaty w Lublinie. W turnieju uczestniczyły drużyny z Zamościa, Zwierzyńca i Szczebrzeszyna.
Najlepszym zawodnikiem ZSP nr 2 okazał się Bartłomiej Durak z klasy 2D przed Jakubem Raczkiewiczem z klasy 1E. Bartłomiej Romańczuk klasy 2D zajął 4 miejsce. Opiekunem zawodników jest Mirosław Skóra. Drużyny rywalizowały w konkurencjach teoretycznych:
- przepisy ruchu drogowego,
- pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania,
- historia polskiej motoryzacji,
i praktycznych:
- jazda sprawnościowa na czas samochodem z talerzem Stewarda
- jazda sprawnościowa na czas motorowerem po wyznaczonym torze,
- udzielanie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Drużyna ZSP nr 2 z Zamościa będzie reprezentowała powiat zamojski w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego 24 maja 2019r. w Chełmie. Życzymy powodzenia.

FINAŁ POWIATOWY OMTM 2019
 
Uczniowie z MECHANIKA w pierwszej piątce w kraju! 29 – 30.03.2019 r.

W dniach 29 – 30.03.2019 r. w Bieruniu odbyły się finały licealiady chłopców w rozgrywkach drużynowych szkół średnich w badmintonie. Zawody zostały zorganizowane przez Śląski Szkolny Związek Sportowy. Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu,  jako Mistrz Województwa Lubelskiego w składzie: Kamil Zawada kl. 3G, Mateusz Wawryk kl. 3G  zajęła piąte miejsce wśród najlepszych szkół w Polsce.

W pierwszym meczu fazy grupowej zawodnicy naszej szkoły trafili na faworytów turnieju reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby (Łukasz Cimosz w dorobku  mistrzostwo Polski, Patryk Kordek w dorobku vice mistrzostwo Polski) przegrywając z nią mecz o wejście do finału.

 Drugi mecz z kolejną szkołą mistrzostwa sportowego tym razem z LO Kraków zawodnicy naszej szkoły wygrali 3:2 - o zwycięstwie zdecydowała wygrana w grze deblowej.

W następnym meczu musieli uznać wyższość zawodników z Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO w Łodzi (Mykhdilo Selivanov, Roman Lozowy – zawodnicy z Ukrainy) przegrywając 2:3.

W walce o piąte miejsce pokonali drużynę  International School of  Poznań 3:2 gdzie o zwycięstwie zdecydowała również bardzo dobra gra deblowa. Opiekunem zawodników był Waldemar Lisowski.

Uczniowie z MECHANIKA w pierwszej piątce w kraju 2019
 
Sukces w tenisie stołowym 20.03.2019

20 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 odbyła się Miejska Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Rycaj z klasy 3G zajmując I miejsce /13 zawodniczek/ oraz Daniel Momot z klasy 1D zajmując IV miejsce /20 zawodników/. Zarówno Patrycja jak i Daniel awansowali do kolejnego etapu, jakim są rozgrywki rejonowe, które odbędą się 5 kwietnia w Hrubieszowie.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!!!

SUKCES W TENISIE STOŁOWYM 20.03.2019
 
XX Ogólnopolska Olimpiada Techniki Samochodowej 16.03.2019

16 marca 2019 r. uczniowie z klasy 2D technik pojazdów samochodowych: Bartłomiej Durak, Bartosz Szałach i Bartłomiej Romaniuk pod opieką Pana Piotra Nowaka wzięli udział w II etapie XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki  Warszawskiej. Z Warszawy wrócili bogatsi o wiedze techniczną. Przywieźli pomoce dydaktyczne od sponsorów imprezy, które wzbogaciły klasopracownię samochodową. Uczniowie zwiedzili pracownie pojazdów samochodowych Politechniki Warszawskiej w których największe zainteresowanie oprócz stanowisk hamowni silnikowych wzbudziły pojazdy testowe dla studentów uczelni m. in. Hyundai Veloster.

XX Ogólnopolska Olimpiada Techniki Samochodowej 2019
 
II miejsce w Miejskiej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców 22.01.2019

22 stycznia 2019r. odbyła się Miejska Licealiada w piłce siatkowej chłopców organizowana przez Szkolny Związek Sportowy. Drużyna chłopców w składzie Kamil Zawada kl. 3G, Sebastian Hanulak kl. 3D,  Adrian Gancarz kl. 4D, Szymon Korga kl. 4D, Robert Kapyś kl. 3G, Piotr Lembryk kl. 3G, Bartosz Kucharski kl. 3D, Hubert Burcon kl. 3G, Maciej Marczuk kl 3D, zajęła 2 miejsce.               

W losowaniu trafiliśmy do grupy z faworytem turnieju reprezentacją III LO, którą po bardzo emocjonującym meczu pokonaliśmy 2:0. Kolejnymi zespołem naszej grupy były reprezentacje I LO oraz ZSP nr 1, które również pokonaliśmy w stosunku 2:0. W finale musieliśmy uznać wyższość reprezentacji ZSP nr 3. Wicemistrzostwo Zamościa Szkół Średnich to ogromny sukces.            

Gratulacje dla całego zespołu.

MIEJSKA LICEALIADA 22.01.2019
 
ZAJĘLIŚMY II MIEJSCE WŚRÓD ZAMOJSKICH TECHNIKÓW

Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu
w przeprowadzonym po raz kolejny przez portal edukacyjny „Perspektywy” Rankingu Techników 
2019 zajęło 2 miejsce wśród techników w Zamościu.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

http://roztocze.net/woj-lubelskie-wyniku-rankingu-technikow-wg-perspektywy/

 
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ POUKŁADANI W ZSP NR 4 W ZAMOŚCIU 17.12.2018
Jakub Raczkiewicz 1E i Kamil Zawada 3G reprezentowali naszą szkołę w III EDYCJI TURNIEJU UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA NA CZAS w ZSP Nr 4 w Zamościu. W turnieju brały udział drużyny ze szkół: ZSP Nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3, ZSP Nr 4 oraz indywidualny uczestnik z 3 LO. Nasi uczniowie zdobyli 3 miejsce drużynowo. W rywalizacji brało udział 19 osób.
Uczestnicy 3 razy układali kostkę RUBIKA 3x3x3. Do rankingu brany był najlepszy wynik czasowy. 19.60 to najlepszy czas rankingu.
KOSTKA RUBIKA W ZSP NR 4 17.12.2018
 
Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów 10.12.2018
Mateusz Skowyra uczeń kl. 4D Technikum Nr 2  dnia 10 grudnia 2018 r. uczestniczył w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019, która odbyła się w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest jednemu uczniowi z każdej szkoły średniej kończącej się maturą, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą, w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
STYPENDYSTA PRM 2018
 
SUKCES W TENISIE STOŁÓWYM 4.12.2018

4 grudnia odbyła się Miejska Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców organizowana przez Szkolny Związek Sportowy. Drużyna chłopców w składzie Daniel Momot kl. 1D, Patryk Bochniak kl. 3G, Kamil Zawada kl. 3G zajęła 5 miejsce, a drużyna dziewcząt: Patrycja Rycaj kl. 3G, Karolina Osika kl. 1A i Kamila Świder kl. 1A wywalczyła 2 miejsce awansując jednocześnie do rejonowego etapu rozgrywek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

SUKCES W TENISIE STOŁOWYM 4.12.2018
 
SUKCES NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM 3.12.2018
Sukcesem zakończył się turniej w badmintona chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Zawada kl. 3G, Mateusz Wawryk kl. 3G, Bartosz Kucharski kl. 3D w zawodach na szczeblu wojewódzkim zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła awans do turnieju ogólnopolskiego. W rozgrywkach grupowych pokonali  drużyny  z Włodawy i Ryk, a w finale ZSP nr 3 z Zamościa. GRATULUJEMY! 
SUKCES W BADMINTONIE 3.12.2018
 
XV Edycja Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” 27.11.2018
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym uroczystym podsumowaniu XV Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”, które odbyło się w świetlicy Okrąglak w Zamościu w dniu 27.11.2018 r. Podczas uroczystości uczniom „MECHANIKA” wręczono nagrodę rzeczową (sprzęt elektroniczny) za zajęcie drugiego miejsca na etapie regionalnym i dyplomy.
KRWIODAWSTWO 2018
 
SUKCES NA SZCZEBLU REJONOWYM 19.11.2018
Sukcesem zakończył się turniej w badmintona chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Zawada kl. 3G, Mateusz Wawryk kl. 3G, Bartosz Kucharski kl. 3D w zawodach na szczeblu rejonowym zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła awans do turnieju wojewódzkiego. Pokonali wszystkie drużyny, tj. ZS nr 2 i ZS nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego, I LO z Krasnegostawu a w finale ZSP nr 3 z Zamościa. GRATULUJEMY!
SUKCES W BADMINTONIE 19.11.2018
 
SUKCES W BADMINTONIE 6.11.2018

6 listopada 2018 r. odbyła się Miejska Licealiada w badmintonie chłopców zorganizowana przez Szkolny Związek Sportowy w Zamościu. Uczniowie naszej szkoły: Kamil Zawada kl. 3G, Mateusz Wawryk kl. 3G i Bartosz Kucharski kl. 3D wywalczyli I miejsce pokonując drużyny z grupy: ZSP nr 5, ZSP nr 4 i ZSP nr 1; a w finale drużynę ZSP nr 3, awansując jednocześnie do etapu rejonowego.

Gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

SUKCES W BADMINTONIE 6.11.2018
 
CZWARTY PEGAZ DLA MECHANIKA 10.10.2018

10 października 2018 roku podczas 16. inauguracji Święta Drzewa w Warszawie już po raz czwarty otrzymaliśmy Nagrodę Pegaza za osiągnięcia w ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”( I miejsce w kategorii: współpraca i zaangażowanie największej ilości uczestników). Nagrodę w imieniu społeczności szkolnej odebrała p. Magdalena Grzywalska-Gnyp – koordynator akcji w naszej szkole.

W tym dniu Klub Gaja, organizator tego konkursu, wspólnie z partnerami, samorządowcami, dyplomatami, nauczycielami i uczniami posadzili 9 drzew przy Służewskim Domu Kultury w Warszawie. W tym roku Święto Drzewa obchodzone jest pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2”. Zachęca się tym samym wszystkich do sadzenia i ochrony drzew w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Zbierając makulaturę również chronimy drzewa przed wycinką.

Nasza szkoła już piąty rok uczestniczy w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W roku szkolnym 2017/2018 zebraliśmy 7 ton 770 kg makulatury i pieniądze z jej sprzedaży w kwocie 1022zł przekazaliśmy Klubowi Gaja na ratowanie koni skazanych na rzeź, ich utrzymanie, leczenie, terapię. Trafiają one do stowarzyszeń oraz fundacji i służą do hipoterapii chorych dzieci i osób dorosłych.
Cieszymy się, że nasza działalność już po raz czwarty została zauważona i doceniona.

Oprócz Nagrody Pegaza otrzymaliśmy od Klubu Gaja dwie sadzonki drzewa buk, które posadziliśmy przy naszej szkole.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Zachęcamy wszystkich uczniów do zbiórki makulatury. Dzięki tej akcji pomagamy przyrodzie, ludziom i zwierzętom.

PEGAZ 2018
 
UCZNIOWIE „MECHANIKA” NAGRODZENI PRZEZ PREZYDENTA ZAMOŚCIA

20 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy i olimpiady roku szkolnego 2017/2018. Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wraz z Zastępcą Andrzejem Zastąpiło wręczyli Nagrody Prezydenta Miasta Zamość (statuetki, książki i dyplomy) uczniom szkół i placówek funkcjonujących na terenie miasta Zamość. Prezydent docenił szczególne osiągnięcia w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, uzyskanie tytułu laureata lub finalisty.     
W uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk, Radni Rady Miasta Zamość, dyrektorzy i nauczyciele zamojskich szkół i placówek a także rodzice nagrodzonych uczniów. Organizatorem imprezy był Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość.  Jedynymi  wyróżnionymi przedstawicielami szkół zawodowych byli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu („Mechanika”): Adrian Gancarz, Szymon Korga, Łukasz Danilak z klasy 3D - technik pojazdów samochodowych wraz z opiekunem Panem Mirosławem Skóra.

UCZNIOWIE „MECHANIKA” NAGRODZENI PRZEZ PREZYDENTA ZAMOŚCIA 20.06.2018
 
"MECHANIK" NA V MIEJSCU W POLSCE 12-13.06.2018
Podczas finału Krajowego XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych uczniowie „Mechanika”,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nagrodzeni zostali pucharem Ministra Spraw Wewnętrznych i nagrodami rzeczowymi.  Startowały  najlepsze drużyny ze wszystkich województw całej Polski. Zawody odbyły się 12-13 czerwca 2018 r.  w Białymstoku. „Mechanik” reprezentowali: Adrian Gancarz, Łukasz Danilak i Szymon Korga z klasy 3D. W klasyfikacji indywidualnej 4 miejsce zdobył Adrian Gancarz spośród najlepszych zawodników całej Polski, a Szymon Korga wywalczył miejsce 8. Uczniów przygotowywał Pan Mirosław Skóra. Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali test wiedzy dotyczące zasad ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania i historii polskiej motoryzacji. W części praktycznej  wykazywali się umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków  drogowych, jazdą sprawnościową motorowerem po torze przeszkód i sztuką płynnej jazdy samochodem hybrydowym z automatyczną skrzynią biegów wyposażonym w talerz Stewarda. Zawodnicy ZSP Nr 2 wykazali się dużą wiedzą i dużymi umiejętnościami pokonując wielu zawodników całej Polski, którzy byli najlepsi w eliminacjach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich.
MECHANIK V W POLSCE 12-13.06.2018
 
JARMARK HETMAŃSKI 2.06.2018

Gastronomowie z „Mechanika” znają kuchnię regionalną!

Po raz siódmy, jako jedyna z zamojskich szkół, braliśmy udział w konkursie kulinarnym „Smaki Zamościa i Roztocza”, w ramach Jarmarku Hetmańskiego.

Celem konkursu jest promocja regionalnych potraw.

Cieszy nas, że zawsze zdobywamy certyfikaty i nagrody.

W tym roku zdobyliśmy I miejsce za placki na sodzie, w kategorii wyroby gastronomiczne. Popularne sodziaki podawane były z domowymi dżemami i prawdziwym wiejskim mlekiem zsiadłym.

W kategorii wypieki zdobyliśmy III miejsce za łamańca hetmańskiego. Jest to ciasto o recepturze niezmienionej od lat, przekazywanej kolejnym pokoleniom cukierników.

Dziękujemy uczniom technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz ich nauczycielom za wykazywane zainteresowanie, pracę i gastronomiczną kreatywność.

JARMARK HETMAŃSKI 2.06.2018
 
KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW Z "MECHANIKA" 25.05.2018
Podczas finału wojewódzkiego XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Startowało  12 drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Zawody odbyły się 25 maja 2018 r. w Chełmie. Najlepszą drużynę tworzyli: Adrian Gancarz, Łukasz Danilak, Szymon Korga z ZSP nr 2 w Zamościu. W klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce zdobył Łukasz Danilak,  a Adrian Gancarz wywalczył 5. Uczniów przygotowywał Mirosław Skóra. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Podczas turnieju   uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące zasad ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania i historii polskiej motoryzacji. W części praktycznej  wykazywali się umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków  drogowych, jazdą sprawnościową motorowerem po torze przeszkód i sztuką płynnej jazdy samochodem z talerzem Stewarda. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo lubelskie w finale ogólnopolskim 12-13 czerwca 2018 r. w Białymstoku. 
SUKCES MECHANIKA 25.05.2018
 
XXII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 18.04.2018
Eliminacje powiatowe XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. odbyły się 18 kwietnia 2018r.  Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu przy współudziale policji i straży miejskiej. Podczas turnieju   uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące zasad ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania i historii polskiej motoryzacji. W części praktycznej  wykazywali się umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków  drogowych, jazdą sprawnościową motorowerem po torze przeszkód i sztuką płynnej jazdy samochodem z talerzem Stewarda. Zwyciężyła drużyna  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Zamościa w składzie Adrian Gancarz, Łukasz Danilak, Szymon Korga. Opiekunem  uczniów jest Mirosław Skóra. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat zamojski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 maja 2018r. w Chełmie.
KLASA MECHANIK WOJSKOWY NA ZAJĘCIACH TEORETYCZNO - PRAKTYCZNYCH W 3 ZMECHANIZOWANYM BATALIONIE WOJSKOWYM W ZAMOŚCIU 17.04.2018
 
Miejska Licealiada Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym 23.01.2018

23 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się Miejska Licealiada Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Patrycja Rycaj, kl. 2G, Klaudia Bród, kl. 1G, Kamil Zawada kl. 2G i Patryk Gontarz kl. 1E. Drużyna chłopców zajęła wysokie 3 miejsce a dziewcząt 2 - awansując jednocześnie na zawody rejonowe, które odbędą się 15 lutego w Hrubieszowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Miejska Licealiada Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym 23.01.2018
Miejska Licealiada Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym 23.01.2018
 

UCZNIOWIE ZSP Nr 2 w Zamościu LAUREATAMI KONKURSU FILMOWEGO W RAMACH KAMPANII „TOP TEN – FAKTÓW, KTÓRYCH NIE WIESZ O …”

18 grudnia 2017 r. w LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość odbyło się podsumowanie kampanii „Top Ten – faktów, których nie wiesz o…”. Projekt realizował Zamojski Klub Karate Tradycyjnego przy współpracy Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu oraz Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu. Celem kampanii było przekazanie uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wiedzy na temat różnych uzależnień, zwłaszcza tych, które dotyczą młodzieży. Projekt oprócz niecodziennych lekcji wychowawczych zakładał również przeprowadzenie happeningu oraz konkursu filmowego z nagrodami. Młodzież samodzielnie nagrywała filmy o tematyce uzależnień.

Wśród laureatów tego konkursu znalazła się grupa uczniów naszej szkoły: Łukasz Gmiterek z klasy 3F, Michał Borowski i Michał Trześniowski z klasy 4G oraz Angelika Klajn i Aleksandra Makuch z klasy 1G za film pt. „Smarthone – uzależnienie XXI w.”

https://drive.google.com/file/d/1mdoOViEb2RCFblft2EUR-8jrjxqlkBvv/view

Serdecznie gratulujemy!

KONKURS FILMOWY 18.12.2017
 
MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA

30 listopada 2017r. Kamil Zawada i Mateusz Wawryk uczniowie klasy 2G Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zdobyli Mistrzostwo Województwa w rozgrywkach drużynowym w badmintonie chłopców, awansując do 16 najlepszych drużyn w Polsce. W drodze do finału pokonali następujące drużyny: I LO w Lublinie, ZSZ Ryki, ZS Nr 2 w Łukowie i II LO w Chełmie. Ze wszystkimi zespołami wygrali 3:0 a Kamil Zawada nie stracił nawet jednego seta!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekunem zawodników był p. Waldemar Lisowski

Mistrzostwo Województwa w badmintonie chłopców
 
Nie mieli sobie równych 13.11.2017 

Kamil Zawada i Mateusz Wawryk uczniowie klasy 2G Technikum, jako reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiej Drużynowej Licealiady w badmintonie chłopców. W rozgrywkach miejskich, które odbyły się  25.10.2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu pokonali rywali i  zakwalifikowali się do  Półfinałów Wojewódzkiej Drużynowej Licealiady, które odbyły się 13.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie deklasując  następujące szkoły: ZSPiO Biłgoraj, ZSP2 Tomaszów, ZSP1 Krasnystaw, II LO Chełm. Rozgrywki finałowe odbędą się w dniu 30.11.2017r w  Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Opiekunem zawodników był p. Waldemar Lisowski

Nie mieli sobie równych 13.11.2017
 
ZAWODY SPORTOWE - TENIS STOŁOWY 24.10.2017  

24 października w ZSP Nr 3 w Zamościu odbyła się licealiada szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Klaudia Bród kl. 1G, Patrycja Rycaj kl. 2G, Kamil Zawada kl. 2G i Patryk Bochniak kl. 2G.

W turnieju indywidualnym dziewcząt wysokie II miejsce zdobyła Patrycja Rycaj, a chłopcy uplasowali się na miejscach IV-IX. W całym turnieju uczestniczyło łącznie ok. 60 zawodników.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunami młodzieży byli p. Iwona Kozłowska oraz p. Stanisław Mazur.

TENIS STOŁOWY 24.10.2017
 
UCZNIOWIE „MECHANIKA” NAGRODZENI PRZEZ PREZYDENTA

W Centrum Kultury Filmowej w Zamościu 22 czerwca 2017r. odbyła się gala wręczenia nagród finalistom i laureatom konkursów, turniejów, olimpiad na poziomie ogólnopolskim za rok szkolny 2016/17. Wśród najlepszych uczniów zamojskich szkół nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Zamościa w obecności władz samorządowych są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu.

Amelia Kopciowska z kl. 4G – technik żywienia i usług gastronomicznych
Łukasz Danilak z kl. 2D –technik pojazdów samochodowych
Arkadiusz Prus z kl. 3E-technik pojazdów samochodowych
Kamil Brzezicki z kl. 3E-technik pojazdów samochodowych

Uczniów przygotowywali nauczyciele: Pani Barbara Czuwara i Pan Mirosław Skóra.

 

KAMILA ADAMCZUK 3G (TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY) zajęła III miejsce w Konkursie Fotograficznym „Moja najlepsza FOTOgrafia", który organizował Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość i Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu. Opiekunem laureatki była p. Marzena Spirzak.
Za zdjęcie „WIECZORNA CISZA” Kamila odebrała dyplom i nagrodę 13.06.2017 na Rynku Wielkim. Na konkurs nadesłano 118 prac.

GRATULACJE!

 

"Mechanik" na mistrzostwach Polski

W dniach 6-7 czerwca 2017r. drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Zamościu uczestniczyła w finale XXI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół  ponadgimnazjalnych.  ZSP nr 2 reprezentowali zawodnicy: Łukasz Danilak – kl. 2D, Arkadiusz Prus – kl. 3E, Kamil Brzezicki – kl. 3E i opiekun Mirosław Skóra.  Drużyna rywalizowała na „TORZE POZNAŃ” z najlepszymi zespołami z całej Polski zajmując bardzo wysokie miejsca w poszczególnych konkurencjach:
- 2 miejsce w określaniu pierwszeństwa i kolejności przejazdu przez skrzyżowania,
- 2 miejsce w obsłudze codziennej samochodu, motocykla i motoroweru,
- 3 miejsce w udzielaniu pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych,
- 7 miejsce w konkurencji:  historia polskiej motoryzacji,
- 8 miejsce ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego,
- 11 miejsce w jeździe sprawnościowej motorowerem,
- 14 miejsce w jeździe sprawnościowej samochodem z talerzem  Stewarta.

W klasyfikacji ogólnej drużyna zajęła 11 miejsce, a zwyciężyli gospodarze: Technikum I. Ś. i A. z Poznania.

 

Sukces kulinarny w „Mechaniku”
Potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w naszej szkole są:

-  uzyskanie trzynastego certyfikatu i trzeciego wyróżnienia za potrawy w konkursie kulinarnym „Smaki Zamościa i Roztocza” w ramach Jarmarku Hetmańskiego,
-  uzyskanie tytułu finalisty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności,
-  najwyższa w Zamościu zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

W bieżącym roku, w ramach Festiwalu Produktu Lokalnego na Jarmarku Hetmańskim, uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych zdobyli II miejsce w kategorii wyroby gastronomiczne. Tak wysoko nagrodzono kaczkę nadziewaną na sposób zamojski podawaną z marynowanymi buraczkami. Otrzymali także wyróżnienie za przepyszny cebularz zamojski z wiejskim masłem.

Gratulujemy naszej zdolnej młodzieży!

 
1.06.2017 MICHAŁ ROMAŃCZUK 1G zajął I MIEJSCE w I POWIATOWYM TURNIEJU E-SZACHOWY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
SZACHKOMP 2017. Opiekunem była p. Marzena Spirzak.
 

Mechanik najlepszy w województwie lubelskim

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  im. T. Kościuszki w Zamościu zajęła 1 miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy  WORD Lublin.  Pokonała 13 najlepszych drużyn z powiatów województwa lubelskiego zdobywając Puchar Wojewody Lubelskiego i cenne, rzeczowe nagrody indywidualne. Drugie Miejsce zajęła drużyna Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Biłgoraja, a trzecie Zespół Szkół Samochodowych z Lublina. Najlepszym zawodnikiem ZSP nr 2 okazał się Kamil Brzezicki z klasy 3E przed Arkadiuszem Prusem również z klasy 3E i Łukaszem Danilakiem z klasy 2D, który w ogólnej klasyfikacji indywidualnej zajął 6 miejsce. Opiekunem zawodników jest Mirosław Skóra.

Drużyny rywalizowały w konkurencjach  teoretycznych:
- przepisy ruchu drogowego,
- pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania,
- historia polskiej motoryzacji,
i praktycznych:
- przygotowanie pojazdów do jazdy,
- jazda sprawnościowa na czas samochodem z talerzem Stewarda
- jazda sprawnościowa na czas motorowerem po wyznaczonym torze,
- udzielanie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Drużyna ZSP nr 2 z Zamościa będzie reprezentowała województwo lubelskie w XXI Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego 6-7 czerwca 2017r. w Poznaniu. Będzie rywalizowała z 15 najlepszymi zespołami reprezentującymi wszystkie województwa całego kraju. Życzymy powodzenia. 

 

II MIEJSCE W PRZEGLĄDZIE PIOSENKI! 26.04.2017

W X Jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Śpiewanej im. M. Grechuty w Bursie Miedzyszkolnej Nr 2 w Zamościu wystąpiło ponad 35 uczestników, co stanowiło 26 zespołów - solistów i wykonawców w trzech kategoriach: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i bursy międzyszkolne. Naszą szkołę reprezentowali Karol Saj i Szymon Powęska z opiekunem Piotrem Nowakiem zajmując II miejsce. Wykonywane utwory to: "Dni, których nie znamy" i "Czarny blues o czwartej nad ranem". Wykonawcy otrzymali nagrody i dyplomy, a opiekunowie podziękowania. Miłą niespodzianką był występ Grzegorza Szostaka, który wykonał kilka utworów Marka Grechuty.

 
KOLEJNY  RAZ „MECHANIK” BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POWIAT ZAMOJSKI

W dniu 21 kwietnia 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbyły się ELIMINACJE POWIATOWE XXI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Gospodarzem turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, współorganizatorami: Komenda Miejska Policji w Zamościu, Wydział Ruchu Drogowego Policji oraz Straż Miejska Miasta Zamość. W czasie turnieju przeprowadzono konkurencje teoretyczne:
·        znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego
·        określanie pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie
·        znajomość historii polskiej motoryzacji
a także praktyczne:
·        udzielanie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych
·       jazda sprawnościowa samochodem z „talerzem Stewarta” na czas po wyznaczonym torze
·        jazda sprawnościowa motorowerem na czas po wyznaczonym torze.

Najlepszym zespołem po raz kolejny zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w składzie: Arkadiusz Prus kl. III E, Łukasz Daniluk kl. II D i Kamil Brzezicki kl. III E. Drużynę przygotował mgr inż. Mirosław Skóra. Indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Prus. Drugie miejsce zajął Łukasz Daniluk. Drużyna z zamojskiego „Mechanika” będzie reprezentowała powiat zamojski w ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH, które odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie 19.05.2017r.

 
Finalistka Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności z „Mechanika”

Amelia Kopciowska uczennica klasy 4 G (technik żywienia i usług gastronomicznych), uczestniczyła w dniach 23-25 marca 2017 roku w XXI eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Rozgrywki odbywały się w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Nie było łatwo konkurować z uczniami liceów ogólnokształcących, którzy myślą o wyborze studiów medycznych.

By uzyskać tytuł finalisty należało zdobyć co najmniej 40 % możliwych do uzyskania punktów. Amelka przekroczyła ten wysoki pułap. Otrzymała ona cenne nagrody książkowe.

Tytuł finalisty daje możliwość studiowania na kilkudziesięciu wydziałach wyższych uczelniach w Polsce z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Poza  tym finalista może liczyć na stypendium.

Gratulujemy i życzymy Amelce dalszych sukcesów !!!

opiekun- Barbara Czuwara

KAMIL ZAWADA -  MISTRZ LICEALIADY WOJEWÓDZKIEJ W BADMINTONIE
W dniu 23. 03. 2017r. w Zamościu odbyły się rozgrywki Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie w ramach Wojewódzkiej Licealiady dziewcząt i chłopców indywidualnie oraz drużynowo.
Reprezentacja ZSP Nr 2 w Zamościu chłopców w składzie: Kamil Zawada kl. 1G, Mateusz Wawryk kl. 1G zajęła 1 miejsce drużynowo w punktacji ogólnej oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Natomiast indywidualnie Kamil Zawada kl. 1G zajął 1 miejsce i tytuł MISTRZA LICEALIADY WOJEWÓDZKIEJ W BADMINTONIE.
Osiągnięcia ucznia mają znaczący wydźwięk na sportowej arenie województwa lubelskiego.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
XXI edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - 13 stycznia 2017
Amelia Kopciowska, uczennica klasy 4 G, wzięła udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Lublinie. W konkursie uczestniczyło 83 uczniów Technikum i Liceum Ogólnokształcącego z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. Amelia zdobyła piąte miejsce, w tym drugie wśród uczniów Technikum. Była bezkonkurencyjna na tle wyników uczniów zamojskich szkół. Amelia zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się 23-25 marca 2017 r. w Szczecinie. Życzymy Jej uzyskania tytułu laureata lub finalisty Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Powodzenia!!!

opiekun: Barbara Czuwara

 

TENIS STOŁOWY

W dniu 10 stycznia 2017r. podczas licealiady zostały rozegrane drużynowe zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewcząt, w składzie: Anna Czochra i Patrycja Rycaj z 1G oraz chłopców: Patryk Bochniak, Kamil Zawada, również z IG.

W klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt zajęła dobre 3 miejsce.

Gratulujemy!

 
"LUBELSKA KUŹNIA TALENTÓW 2016-2019" URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO STYPENDYSTKA  ANNA BUKAŁA 
 
ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
6.11.2016r. w Gimnazjum w Starym Zamościu odbył sie III Międzygminny Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny, który zajął I miejsce za wykonanie dwóch utworów: "Taki kraj" oraz "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka. Gratulacje:)
 
MECHANIK ZBIERA MAKULATURĘ I RATUJE KONIE 10.10.2016

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu został jednym z laureatów Nagrody Pegaza 2016, przyznawanej przez Klub Gaja. Mechanik został nagrodzony za ilość zebranej makulatury w ramach akcji  „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”.

10 października w Warszawie nastąpiła ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa 2016. Wydarzenie organizowane było przez Klub Gaja wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa oraz Lasami Państwowymi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele stołecznych władz, wiceprezydent Warszawy- Michał Olszewski, mediów (m.in. Radio TOK FM), rzecznik prasowy Lasów Państwowych- Anna Malinowska, a także znany aktor- Bartłomiej Topa.

Obchody Święta Drzewa rozpoczęły się na warszawskim Polu Mokotowskim posadzeniem kilku drzew. Uczniowie naszej szkoły brali w tym wydarzeniu aktywny udział – razem z Bartłomiejem Topą posadzili wiśnię ptasią.Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody Pegaza dla najbardziej zaangażowanych uczestników akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Akcja prowadzona jest przez Klub Gaja, który od ponad 28 lat aktywnie działa na rzecz środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt. Jedną ze sztandarowych inicjatyw prowadzonych przez Klub Gaja jest akcja „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Pieniądze ze zbiórki makulatury przeznaczane są na wykup koni przeznaczonych na rzeź, a także na ich leczenie, utrzymanie oraz opiekę weterynaryjną.  W ciągu 14 lat akcji udało się uratować kilkadziesiąt koni przeznaczonych na rzeź, chorych i zaniedbanych.  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu został laureatem Nagrody w kategorii za największą ilość zebranej makulatury. Nagrodę w imieniu szkoły odebrała wicedyrektor ZSP nr 2 Joanna Siemczyk, koordynator akcji Magdalena Grzywalska – Gnyp oraz przedstawiciele uczniów szkoły: Karol Sierkowski i Rafał Pietrynko.

Zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” rozpoczęliśmy 7 stycznia 2015. W ciągu kilkunastu miesięcy  zebraliśmy 20 ton 670kg makulatury. Uzyskane z jej sprzedaży pieniądze w kwocie 3158 zł przekazaliśmy Klubowi Gaja, celem ratowania koni skazanych na rzeż.

Już od pierwszych dni akcji społeczność szkoły [uczniowie, jak i pracownicy placówki] aktywnie zaangażowała się w zbiórkę makulatury. Akcja spotkała się również z ogromnym zainteresowaniem i wrażliwością mieszkańców Karolówki oraz pobliskich instytucji. W zbiórkę makulatury włączyli się pracownicy okolicznych sklepów m.in. Delikatesów Centrum, GS Snop, Biura Rachunkowego ePodatnik przy ul. Szczebrzeskiej, Centrum Ogrodniczego przy ul. Szczebrzeskiej, Przychodni Rejonowej przy ul. Prusa, Apteki „Na Śląskiej”, sklepu Deichmann, Urzędu Pocztowego 5 w Zamościu, Szkoła Języków Obcych Bacalarus, Hurtownie Elektryczne Kopel, Przychodnia Unitis. Na potrzeby przeprowadzonej akcji uczniowie przygotowali specjalne plakaty i ulotki informujące o akcji. Na kilka miesięcy społeczność szkoły zjednoczył jeden cel – pomoc zwierzętom.

Wszystkim osobom, które włączyły się w akcję, pragniemy gorąco podziękować za zaangażowanie i pomoc. Jednocześnie mamy nadzieję, że również w bieżącym roku szkolnym dzięki ich wsparciu uda nam się zebrać jeszcze więcej makulatury, a tym samym uratujemy jeszcze więcej koni.

Oprócz zebranych pieniędzy, które pozwolą uratować życie zwierząt, które człowiek skazał na cierpienie, strach, a ostatecznie okrutną śmierć, akcja ma jeszcze jeden wymiar. Wartością dodaną jest z pewnością zwiększenie świadomości społeczności lokalnej oraz uczniów na temat nieraz trudnego losu bezbronnych zwierząt. Bo gdzie jak nie w szkole, czy w domu uczyć do nich miłości i szacunku?

Magdalena Grzywalska-GnypNAGRODA PEGAZA 2016 - TRZECIE MIEJSCE W POLSCE

Laureaci Nagrody Pegaza 2016 przyznawanej przez Klub Gaja za szczególne osiągnięcia w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zostali wyłonieni. W zbiórce makulatury w roku szkolnym 2015/2016 wspólnie zebrano ponad 380 ton tego surowca. W akcji wzięło udział ponad 100 szkół a także firmy i osoby prywatne.

Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym. Uczestnicy akcji  segregując odpady dbają o środowisko naturalne i pomagają potrzebującym zwierzętom – przeznaczonym na rzeź, chorym i zaniedbanym - uratowano już 60 koni.

Laureatami Nagrody Pegaza 2016 są:

I Kategoria – za największą ilość makulatury:

1. Zespół Szkół nr 3 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum nr 3 za uzbieranie    19 ton 815 kg makulatury.
2. Zespół Szkół nr 1 w Legionowie
za uzbieranie 14 ton 203 kg makulatury.
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu
za uzbieranie 12 ton 570 kg makulatury.

 
NASI KUCHARZE ZNOWU NA PODIUM

Festiwalu Produktu Lokalnego „Smaki Zamościa i Roztocza” podczas Jarmarku Hetmańskiego 2016

Uczniowie technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczyciela technologii gastronomicznej, pani Barbary Czuwary 4 czerwca 2016r. stanęli do rywalizacji z restauratorami i miłośnikami dobrej kuchni.

W kategorii „Wypieki”
2. miejsce – Piernik hetmański – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu

W kategorii „Gastronomia”
2. miejsce – Schab Roztoczański – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu

 
W dniu 2 czerwca 2016 roku na Rynku Solnym Zamojskiej Starówki odbył się finał projektu "Utalentowani" realizowany przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Wystąpił duet z naszej szkoły Karol Saj i Szymon Powęska jako laureat w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - talent wokalny. Chłopaki wykonali utwór Dżemu "List do M".
 
XV POWIATOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ FOTOGRAF 2016 20.05.2016
FOTOKALENDARZ SZKOLNY
I SZYMON BEDNARSKI ZSP Nr 2 w Zamościu
II KACPER PODOLAK ZSP Nr 2 w Zamościu
III PAWEŁ FIEDUREK ZSP Nr 2 w Zamościu
 
„Mechanik” DRUGI w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

KOLEJNY RAZ „Mechanik” NAJLEPSZY w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
Drużyna techników pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu („Mechanik”) zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w dniu 29.04.2016 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Uczniów przygotował pan Mirosław Skóra.
 
XX DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY
26 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbył się XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej. Uczeń kl. 4 A Łukasz Bielec zajął IV miejsce na 60 startujących z całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Gratulacje. Konkurs został zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.  
 
KOMANDOSI Z MECHANIKA
XXXIX Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak Żołnierze”. Odbyły się w Ostrowie Lubelskim 25 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1F w składzie: Łukasz Gmiterek, Łukasz Kucharski i Karol Saj. Celem zawodów jest popularyzacja w śród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju i ratownictwie medycznym oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Nasi uczniowie ukończyli zawody na VI miejsce. Gratulujemy
 
KAROL SAJ OTRZYMAŁ II MIEJSCE ZA UTWÓR MARKA GRECHUTY
20 kwietnia 2016 roku w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbył się IX Przegląd Poezji Śpiewanej im. Marka Grechuty, w którym brały udział szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz bursy i internaty. Poziom konkursu był wysoki, co podkreśliło profesjonalne jury. W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne II miejsce otrzymał Karol Saj, uczeń naszej szkoły, za utwór: "Będziesz moją panią" Marka Grechuty. Karola wokal wspomagał szkolny zespół w składzie: Powęska Szymon - marakasy, Mateusz Skowyra - akordeon i Piotr Nowak (nauczyciel) - gitara. Na koniec przeglądu wspólnie z publicznością zaśpiewał gość specjalny - Dariusz Tokarzewski, członek zespołu WOX.
 
VI FESTIWAL TALENTÓW MŁODZIEŻY ZAMOŚĆ 2016 13 kwietnia 2016
W kategorii muzyka i śpiew Karol Saj wykonał utwór: "Czarny blues o czwartej nad ranem" Starego Dobrego Małżeństwa. Na gitarze klasycznej towarzyszył mu pan Piotr Nowak. Karol otrzymał dyplom, cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkową koszulkę. W kategorii taniec i inne sztuki I miejsce otrzymał Łukasz Gmiterek za film „Płomień 43”, w którym przedstawił historię rodziny Kusiaków.
 

V POWIATOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH LOGIK 2016 14.04.1016

TURNIEJ WARCABOWY
I miejsce        PATRYK ŻAK ZSP NR 2 W ZAMOŚCIU

TURNIEJ SUDOKU POZIOM ŚREDNI
III miejsce      RAFAŁ ADAMCZUK ZSP NR 2 W ZAMOŚCIU   

 
POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2016

W dniu 01 kwietnia br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XXXIX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali miniwieże ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w dniu 28 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.  

Do turnieju przystąpiło 25 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 11 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału - eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dosyć trudne pytania. Uczeń naszej szkoły Arkadiusz Godzisz zajął 3 miejsce w grupie szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!!!

 
NASI LAUREACI ŚPIEWO - GRANIA 2016 
10 marca 2016r. uczniowie z mechanika wzięli udział w VII edycji Konkursu Muzycznego Śpiewo - Granie organizowanego przez ZSP Nr 1 w Zamościu zajmując III miejsce w kategorii zespoły. Nasz duet w składzie: Karol Saj i Szymon Powęska z klasy 1F wykonał dwa utwory: "Do kołyski" Dżemu oraz "Juliet" zespołu Lawson. Artyści otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy !!!
 

WEDŁUG WORD-U MECHANIK JEST NAJLEPSZY W REGIONIE

WORD w Zamościu opublikował statystyki za ubiegły rok. Tylko dwie szkoły nauki jazdy z naszego regionu przekroczyły 50-procentowy próg zdawalności egzaminu praktycznego (za pierwszym podejściem).
Najlepszy wynik zanotował szkolący przyszłych kierowców zamojski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – zdawalność 56,67 proc. (do egzaminu na kat B. przystąpiło pierwszy raz 30 osób).
W powiecie biłgorajskim wyróżnił się Ośrodek Szkolenia Kierowców Jan Deryło z Tarnogrodu. 50,57 proc. kursantów, którzy egzamin zdawali pierwszy raz, przeszło go pomyślnie (zdających było 87).

Fragment artykułu z Tygodnika Zamojskiego z 27 stycznia 2016.

 
NAJLEPSZY WŚRÓD NAS W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
21 października 2015 r. w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015. W bieżącym roku wymienione stypendium otrzymał uczeń klasy 3F Technikum Nr 2 Piotr Patryk Jakubiak.
 
NAGRODA PEGAZA 2015 DLA SZKOŁY 9.10.2015
Delegacja naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskiej inauguracji Święta Drzewa 2015, która odbyła się 9 października w Warszawie. Wydarzenie organizowane było przez Klub Gaja wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa oraz Lasami Państwowymi. Święto Drzewa objęte zostało patronatem Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele stołecznych władz, Ministerstwa Środowiska, mediów (m.in. Radiowa Jedynka, Radio TOK FM), a także artyści, m.in. Maja Ostaszewska oraz Magdalena Popławska.

Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody Pegaza dla najbardziej zaangażowanych uczestników akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Dzięki akcji udało się uratować 59 koni przeznaczonych na rzeź, chorych i zaniedbanych. Nasza szkoła została laureatem Nagrody w kategorii za współpracę i zaangażowanie największej liczby uczestników.

Zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” rozpoczęliśmy 7 stycznia 2015. W ciągu 5 miesięcy zebraliśmy ponad 8 ton makulatury. Uzyskane z jej sprzedaży pieniądze w kwocie 1217 zł przekazaliśmy Klubowi Gaja, celem ratowania koni skazanych na rzeź.

Już od pierwszych dni akcji społeczność naszej szkoły [uczniowie, jak i pracownicy placówki] bardzo aktywnie włączyła się w zbiórkę makulatury. W akcję włączyli się pracownicy okolicznych sklepów m.in. Delikatesy Centrum, GS Snop, Biura Rachunkowego przy ul. Szczebrzeskiej, Centrum Ogrodniczego przy ul. Szczebrzeskiej, Przychodni Rejonowej przy ul. Prusa, Apteki „Na Śląskiej”, Filii Nr 6 Książnicy Zamojskiej, Galerii „Twierdza”, Urzędu Pocztowego 5 w Zamościu, mieszkańcy osiedla „Karolówka”.

W bieżącym roku szkolnym ponownie zaangażowaliśmy się w akcję.
 
JEDYNI FINALIŚCI Z TECHNIKUM W ZAMOŚCIU W RATUSZU

W dniu 23.06.2015r. w sali Consulatus zamojskiego ratusza odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych ufundowanych przez Prezydenta Miasta Zamość dla najlepszych uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Zamościa.  

Nagrody otrzymali też finaliści ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego, będący  uczniami naszej szkoły: Robert Romaniuk, Arkadiusz  Godzisz, Adrian Marczewski z III D i ich nauczyciel, mgr inż. Mirosław Skóra. Jako jedyni w Zamościu reprezentowali technikum.

Zamojski „Mechanik” piąty wśród najlepszych szkół w Polsce

W XIX Krajowym  Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w dniach 12-13 czerwca 2015r. w Żarnowcu, drużyna z klasy III D - technik pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w składzie: Robert Romaniuk, Arkadiusz Godzisz i Adrian Marczewski, reprezentująca województwo lubelskie, zajęła dobre piąte miejsce wśród najlepszych szesnastu drużyn reprezentujących swoje województwa, wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a później wojewódzkich (w mazowieckiem również w okręgowych).

Zamojski „MECHANIK” zgarnął wszystko w województwie lubelskim

W Finale XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  który odbył się 26 maja 2015r w Lublinie, drużyna z 3 klasy technik pojazdów samochodowych  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w składzie: Robert Romaniuk, Arkadiusz Godzisz i Adrian Marczewski zdobyła 1 miejsce. Ponadto młodzi technicy w rywalizacji indywidualnej zdobyli odpowiednio pierwsze trzy miejsca. Najlepszy w całym województwie okazał się Robert Romaniuk. Zamość pokonał 12 drużyn, czyli 36 uczestników. Zamojski „MECHANIK” będzie reprezentował nasze województwo w Finale Ogólnopolskim Turnieju w Żarnowcu. Uczniów przygotował mgr inż. Mirosław Skóra.

Drużyna rywalizowała w konkurencjach:
- znajomość przepisów ruchu drogowego,
- historia polskiej motoryzacji,
- obsługa pojazdów,
- jazda sprawnościowa z talerzem Stewarta,
- jazda sprawnościowa motorowerem,
- pierwsza pomoc przedmedyczna.

 

Zamojski „Mechanik” ponownie najlepszy w eliminacjach powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Drużyna w składzie Arkadiusz Godzisz, Adrian Marczewski i Robert Romaniuk z 3D technik pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu („Mechanik”) zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w dniu 26.04.2015 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Uczniów przygotował pan Mirosław Skóra. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu zamojskiego. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał testy z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, następnie wykonał zadania praktyczne: jazda sprawnościowa motorowerem i jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Zwycięzcy Turnieju otrzymali „Puchar Dyrektora WORD mgr inż. Janusza Szatkowskiego za zajęcie I miejsca” oraz nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat zamojski w eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego finału w Chełmie 26.05.2015r. Życzymy powodzenia w następnych etapach turniejowych zmagań.

 

FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO MOODLEMAT

Marek Bosiak z 2F zajął I miejsce w konkursie, natomiast Piotr Ścirka z 3F uplasował się na III miejscu.

Finałowy - III etap konkursu odbył się 21 kwietnia 2015 w siedzibie PWSZ w Zamościu. Zakwalifikowani do tego etapu dwaj uczniowie naszej szkoły  w finale z powodzeniem rozwiązali zadania na platformie edukacyjnej MOODLE i przedstawili swoje prezentacje na jeden z wcześniej wybranych tematów. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulacje!!!

Celem konkursu było ukazanie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w uczeniu się matematyki na różnych etapach kształcenia oraz ukazanie sposobów wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym oraz w innych dziedzinach wiedzy. Platforma edukacyjna Moodle jest aktualnie najchętniej wybieranym środkiem dydaktycznym spośród nowoczesnych metod kształcenia.

Konkurs matematyczny Moodlemat adresowany był do uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych (II i III klas technikum i II klas zsz).

OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI 2015

W dniu 25.03.2015r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI (Blok B - Wynalazczość), której głównym organizatorem jest Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w Lublinie.

W eliminacjach wzięło udział 14 szkół ponadgimnazjalnych z okręgu lubelskiego. Drużyna naszej szkoły reprezentowana przez: Dawida Ożgę z kl.1G, Piotra Jakubiaka z kl.2F i Piotra Ścirkę z kl.3F zajęła wysokie 4 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej, przeprowadzonej wśród 42 uczestników, 10 miejsce zajął Dawid Ożga.
Uczniów ZSP nr 2 w Zamościu do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości przygotowała pani Renata Niańko.

XVI Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej

Trzech uczniów naszej szkoły 21 marca 2015r. brało udział w XVI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Samochodów i Maszyn Rolniczych. Olimpiadę zorganizowały: Politechnika Warszawska, miesięcznik ”AutoMotoSerwis”, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do Olimpiady zostało zgłoszonych 506 uczniów ze szkół o profilu samochodowym z całej Polski. Uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych sprawdzających wiedzę z budowy i działania silników spalinowych, podwozi i nadwozi pojazdów, elektroniki samochodowej.

Szkołę reprezentowali uczniowie:
Paweł Leszczyszyn kl. 4D - miejsce 27/506
Krzysztof Kardasz kl. 4A -  miejsce 31/506
Łukasz Kudełka kl. 4D - miejsce 33/506

Uczniów do Olimpiady przygotowywał nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, mgr inż. Marek Radliński.

 

XVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca 2015r. uczniowie: Łukasz Kudełka 4D, Paweł Leszczyszyn 4D i Krzysztof Kardasz 4A reprezentować będą naszą szkołę w XVI edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie. Organizatorem olimpiady jest Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, miesięcznik „Auto Moto Serwis” i Wydawnictwo Komunikacji i Łączności. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczniów przygotowuje nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych -mgr inż.  Marek Radliński. Życzymy powodzenia.   

9 STYCZNIA 2015 odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu w Lublinie. Uczestniczyli w nim uczniowie:
- Amelia Kopciowska 2G
- Łukasz Bielec 3A
JARMARK HETMAŃSKI 2014
7.06.2014
 
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO W LUBLINIE 2014
Mechanik najlepszy!
23 maja 2014 r. odbył się XVIII Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Wzięło w nim udział 14 szkół z różnych powiatów. Program turnieju dotyczył testów z przepisów ruchu drogowego, znajomości historii polskiej motoryzacji, jazdy motorowerem, jazdy samochodem, obsługi codziennej pojazdu oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Uczniowie 2D pod opieką Pana Mirosława Skóry w składzie: Tomasz Horbaj, Adrian Marczewski i Robert Romaniuk zajęli I miejsce w turnieju i będą reprezentować szkołę i województwo lubelskie na Turnieju Ogólnopolskim 13-14.06.2014 r. w Poznaniu.

SUKCES UCZNIÓW 2D

I miejsce w Eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego przeprowadzonego w dniu 26.04.2014r. w siedzibie WORD w Zamościu

Mechanik  w  turnieju reprezentowali uczniowie klasy II D w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Adrian Marczewski, Marcin Mielniczuk oraz Robert Romaniuk. Rywalizowali oni z drużynami z Zamościa i powiatu zamojskiego w trzech konkurencjach: znajomość przepisów ruchu drogowego, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, technika jazdy motorowerem.

Uczniów przygotował profesor Mirosław Skóra.

   
 
NAGRODA DLA UKS MECHANIK 14 MARCA 2014
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY MECHANIK otrzymał NAGRODĘ PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ za zajęcie IX miejsca w OGÓLNOPOLSKIM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM DZIECI I MŁODZIEŻY ZA ROK 2013 na szczeblu miejskim.
 

XV OLIMPIADA TECHNIKI SAMOCHODOWEJ
22.03.2014r. odbyła się w Warszawie XV Olimpiada Techniki Samochodowej organizowana przez Politechnikę Warszawską, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności oraz miesięcznik AutoMotoSerwis. Patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Do Olimpiady zostało zgłoszonych 510 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu samochodowym z całej Polski. Uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych obejmujących ogólną wiedzę techniczną, jak i zagadnienia szczegółowe z silników spalinowych, podwozi i nadwozi pojazdów samochodowych oraz elektroniki samochodowej.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas maturalnych - Technik Pojazdów Samochodowych:

1.      Wojciech Wołk IVD

2.      Jakub Wróblewski IVD

3.      Mateusz Książek IVE

Najwyższą ilość punktów zdobył
Jakub Wróblewski.

Został sklasyfikowany na 19 miejscu.

Uczniów do Olimpiady przygotowywał nauczyciel teoretycznych przedmiotów samochodowych - Marek Radliński.
 

V ŚPIEWOGRANIE

5.03.2014 zespół szkolny MECHANIK wystąpił w kolejnej edycji konkursu muzycznego „Śpiewogranie” w ZSP Nr 1. Na scenie zaprezentowało się 22 wykonawców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykonując po dwa utwory muzyczne. Wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Wiesława Badach, Pan Jan Tokarzewski i Pan Marian Sewera.

Zespół „Mechanik”, w składzie: Michał Małecki, Arek Ożga, Jakub Wróblewski, Bartosz Zgnilec otrzymał dyplom, statuetkę oraz nagrody rzeczowe za zajęcie III miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy chłopakom sukcesu i życzymy jeszcze więcej takich osiągnięć.

 
KULINARNY SUKCES „MECHANIKA” NA JARMARKU HETMAŃSKIM
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu, technikum o specjalności technik żywienia i usług gastronomicznych: Agnieszka Kropornicka, Karolina Matwiejczuk, Kamila Wojewoda i Angelika Rot pod opieką nauczyciela technologii gastronomicznej, pani Barbary Czuwara 9 czerwca 2013r. stanęli do rywalizacji z restauratorami podczas Festiwalu Produktu Lokalnego i zajęli I miejsce w konkursie „Smaki Zamościa i Roztocza 2013” w dziale wypieki, chleby, ciasta za „niedzielne amoniaczki”, potrawę nawiązującą do tradycji i historii Ziemi Lubelskiej. ZSP Nr 2 w Zamościu ponownie jako jedyna szkoła wzięła udział w konkursie. Przepis na „niedzielne amoniaczki” znaleźć można na stronie internetowej szkoły. Gratulujemy przyszłym mistrzom kuchni.
 
Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2013
Nasi najlepsi!
25 maja 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbył się XVII Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Wzięło w nim udział 16 szkół z różnych powiatów. Program turnieju dotyczył testów z przepisów ruchu drogowego, znajomości historii polskiej motoryzacji, jazdy motorowerem, jazdy samochodem, obsługi codziennej pojazdu oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Grupa chłopaków z „mechanika” w Zamościu pod opieką Pana Mirosława Skóry w składzie: Daniel Grochowski, Jakub Wróblewski i Konrad Wnuk zajęła I miejsce w turnieju i będzie reprezentować szkołę na Turnieju Ogólnopolskim. Najlepszym uczestnikiem turnieju okazał się Jakub Wróblewski z ZSP Nr 2 w Zamościu. Gratulacje!
 

NASZ ZESPÓŁ MUZYCZNY PONOWNIE NAGRODZONY
IV Śpiewo – granie, 2013
w zamojskim Ekonomiku już za nami. 7 marca stanęliśmy w wokalne szranki z innymi wykonawcami z Zamojszczyzny. Zdobyliśmy III miejsce w kategorii szkoła ponadgimnazjalna, dla zespołu w składzie: Michał Małecki – wokal, Arkadiusz Ożga – gitara elektryczna, Bartosz Zgnilec – gitara elektryczna, Krystian Szumiło – akordeon, saksofon, Patryk Galant – instrumenty klawiszowe, Jakub Wróblewski – instrumenty perkusyjne.

Nagroda publiczności też należy do nas!!!

SUKCES WEDŁUG GIMNAZJALISTY
Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu (Mechanik), pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowało w dniach 15 – 16 listopada 2012 r. w Zamościu wojewódzką konferencję dla dyrektorów gimnazjów, przedstawicieli uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami, doradców zawodowych z gimnazjów i poradni pedagogiczno-psychologicznych pod nazwą Forum nt. kształcenia zawodowego ZAWÓD, PEWNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ.
Organizatorzy gościli przedstawicieli organu nadzoru pedagogicznego, przedstawicieli organu prowadzącego, pracodawców i przedstawicieli uczelni wyższych.
Celem spotkania było przedstawienie zmian w kształceniu zawodowym i ustawicznym, bliższe przedstawienie możliwości, jakie daje młodemu człowiekowi szkolnictwo zawodowe oraz pomoc w zaplanowaniu przyszłości  i  osiągnięciu sukcesu, wskazanie korzyści z wprowadzanych zmian w kształceniu zawodowym i ustawicznym, wypracowanie wspólnych wniosków i oczekiwań podczas sesji panelowych.
Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach prezentowali zmiany, jakie nastąpiły w kształceniu ponadgimnazjalnym po 1 września 2012 roku. Celem tych zmian jest ułatwienie zdobycia wielu kwalifikacji już w toku nauki w szkole średniej. Uwagę poświęcono również zagadnieniu perspektyw i możliwości zatrudnienia absolwentów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. W ostatnich latach w centrum i na zachodzie Polski coraz więcej młodych ludzi kończąc gimnazjum decyduje się na dalsze kształcenie w technikach. Dlaczego ten typ szkoły jest atrakcyjny? Eksperci, doradcy i psychologowie popularność techników upatrują w kryzysie i chęci zdobycia w okresie szkoły średniej wielu kwalifikacji przez uczniów. Takie informacje są bardzo pocieszające, ponieważ świadczą o tym, że młodzież gimnazjalna myśli o swojej przyszłości i o tym, co będzie robić za kilka lat. Zdobycie średniego wykształcenia, tytułu technika i kilku kwalifikacji zwiększa konkurencyjność na rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej.
Podczas Forum w dyskusjach wypracowano definicję sukcesu. Inaczej tę wartość postrzegają dorośli, inaczej gimnazjaliści. Biorąc pod uwagę analizę uczniowskiej definicji sukcesu oraz głosy dyrektorów i doradców, jakie padły podczas dyskusji panelowej możemy wysunąć propozycje  sposobów działań zmierzających do tego, aby pomóc młodemu człowiekowi w osiągnięciu sukcesu, co może i powinna zrobić szkoła, aby umożliwić osiągnięcie tego sukcesu każdemu uczniowi bez względu na jego zdolności intelektualne i możliwości finansowe rodziny.

Zadania dla doradców, nauczycieli i wychowawców:
-        Pomoc uczniom rozpoznać ich możliwości, odkryć zainteresowania i pasje,
-        Wspomagać uczniów w rozwijaniu zainteresowań
-        Dostarczać pełnej informacji dotyczącej specyfiki poszczególnych  zawodów, aby ich wybory dalszej drogi były wyborami w pełni świadomymi,
-        W miarę możliwości, przedstawiać  konsekwencje, jakie rodzi podjęcie każdej z decyzji. 
-        Praca z rodzicami w zakresie planowania przyszłości ich dzieci
-        Rozwijanie świadomości społecznej, etosu pracy
-        Udoskonalenie  funkcjonowania doradztwa zawodowego o współpracę z PUP i WUP (spotkania z doradcami itp.)
-        Uczestnictwo w dniach otwartych szkół zawodowych w celu bliższego poznania specyfiki poszczególnych zawodów
-        Wizyty studyjne stwarzające możliwość obserwacji przedstawicieli poszczególnych zawodów  w miejscu pracy.
Forum zakończyło się sukcesem, gdyż wypracowano kierunki pracy z gimnazjalistą, aby świadomie zaplanował swoją edukację w szkole średniej i osiągnął sukces, o jakim marzy.

                                                                       zdjęcia

 
 

KONKURS JĘZYKOWY
Jak co roku 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (European Day of Languages). To coroczne święto języków, ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, ma na celu propagowanie nauki języków obcych w krajach należących do Unii Europejskiej.

W tym roku w ramach obchodów uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Konkursie Językowym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę  Zarządzania i Administracji w Zamościu. Konkurs odbył się w dniu 26 października 2012 w Galerii Twierdza w Zamościu. Startowało 18 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z woj. lubelskiego.

Konkurs prowadził znany z wielu programów telewizyjnych (między innymi z programu „Europa da się lubić”)   Anglik  Kevin Aiston

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie:
Kamil Dziędziurko, Bartłomiej Artymiak -klasa 2A
oraz Konrad Marzec, Kamil Hawryluk - klasa
2F

-zajęła
4 miejsce.
zdjęcia
Uczestników konkursu przygotował pan Tomasz Osiak.

SMAKI ROZTOCZA Z „MECHANIKA” NA III EUROPEJSKIM KONGRESIE DYREKTORÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH W LUBLINIE

            W dniach 20 - 21 września 2012 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbył się III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych pod hasłem „Kształcenie zawodowe w teorii i praktyce edukacyjnej wobec modyfikacji systemu jakości żywności w Polsce i Unii Europejskiej”.

            Uczestnicy Kongresu mieli możliwość degustacji potraw regionalnych Lubelszczyzny. Zamość i okolice reprezentowały i promowały CHLEB RODZINNY i ROLADA  HETMAŃSKA, potrawy nagrodzone podczas konkursu „Smaki Zamościa i Roztocza”, który odbywał się w ramach Festiwalu Produktu Lokalnego 2012, przygotowane na prośbę organizatorów Kongresu przez zwycięzców konkursu, uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 („MECHANIK”) w Zamościu (przepisy można znaleźć na stronie internetowej szkoły).

            Organizatorami Kongresu byli Pan Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty oraz Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski. Przedsięwzięcie objęli honorowym patronatem Pani Krystyna Szumilas – Minister Edukacji Narodowej, Pan Stanisław Kalemba – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pani Jolanta Szołno-Koguc – Wojewoda Lubelski. Na Kongresie podjęto m.in. tematy wymagań i regulacji dotyczących zdrowej żywności, dobrych praktyk w kreowaniu przedsiębiorczości uczniów szkół zawodowych z Francji, Niemiec, Słowacji i Polski oraz wdrażania reformy szkolnictwa zawodowego. Inne poruszane zagadnienia dotyczyły egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz organizowania kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

                  Możliwość prezentacji osiągnięć i umiejętności kulinarnych uczniów „MECHANIKA” na tak prestiżowej imprezie jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia i przedsiębiorczości przyszłych techników branży gastronomicznej i hotelarskiej.

 

100% ZDAWALNOŚCI W TECHNIKUM POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

           Wszyscy absolwenci technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w roku szkolnym 2011/2012 zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Po 4 latach nauki 25 absolwentów otrzymało 31 sierpnia br. dyplom technika i suplement w języku angielskim (EUROPASS). Z tymi dokumentami absolwenci technikum mogą pracować w Polsce i w całej Unii Europejskiej zgodnie z kwalifikacjami. W większości już podjęli starania o pracę w zawodach wskazanych w suplemencie do dyplomu. Nauka w technikum otwiera też skuteczną drogę poszerzania kwalifikacji zawodowych. Technik pojazdów samochodowych nie tylko nie ma trudności ze znalezieniem pracy, ale także może podjąć dowolne studia, najczęściej wybierając kierunki oferowane przez politechnikę. Radości nie kryje Kacper Bełkot z klasy 4F – jako technik pojazdów samochodowych od października będzie studentem Politechniki Lubelskiej na kierunku budowa maszyn.

         Zgodnie też z oczekiwaniami absolwenci technikum w zawodzie technik mechatronik podejmą wkrótce pracę lub będą kontynuować naukę. Jest wśród nich Sebastian Tkaczyk z klasy 4F. Od wakacji pracuje w warsztacie samochodowym, a od października będzie poszerzał swoje kompetencje na kierunku mechatronika na Politechnice Lubelskiej. Natomiast Michał Dąbski z 4F swoją przyszłość wiąże ze studiami na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Rzeszowskiej.

         Wszystkim młodym technikom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu gratulujemy pasji i entuzjazmu.

Konkurs plastyczny
Aneta Hrynkiewicz z kl. IG, Krystian Szumiło z kl. IA i Piotr Kudełka z klasy IIIH wzięli udział w konkursie plastycznym „Ilustracja do utworu Siergieja Michałkowa” zorganizowanym przez LO w Biłgoraju. Prace tych uczniów zostały docenione, otrzymali oni dyplomy. Konkursowi patronowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Uczestników konkursu przygotowały panie: Małgorzata Misztal i Ewa Wiatrowska.

2 czerwca 2012
W „Mechaniku” znają się na gotowaniu – Jarmark Hetmański 2012 
zdjęcia  

III Dni Motoryzacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu i na JARMARKU HETMAŃSKIM przyniosły oczekiwane przez uczniów szkoły sukcesy. Nie tylko udało się zainteresować tłumy motoryzacją . Wielkim osiągnięciem były wyniki konkursu ”Smaki Zamościa i Roztocza”, który odbywał się w ramach Festiwalu Produktu Lokalnego. Uczniowie klas gastronomicznych w „Mechaniku”  rywalizowali z zamojskimi restauratorami i zajęli:

I miejsce za KRUPNIK ROZTOCZAŃSKI (z dodatkiem kaszy gryczanej),
I miejsce za CHLEB RODZINNY,

I miejsce za DŻEM RABARBAROWY,

III miejsce za CZEBUREKI (potrawa ukraińska, ciasto parzone nadziewane mięsem, smażone
 w głębokim tłuszczu),
Wyróżnienie za ROLADĘ HETMAŃSKĄ
 

PRZEPISY więcej 

 

1 czerwca 2012
III
Dni motoryzacji – dni fascynacji 
zdjęcia

Warto było przybyć na III Dni Motoryzacji do ZSP nr 2 w Zamościu „Mechanika”. Goście i uczestnicy imprezy nie kryli zaskoczenia rozmachem projektu. Chociaż z niepokojem wszyscy patrzyli w niebo, to nie po to, by sprawdzić, jak długo jeszcze będzie świecić słońce, ale by zobaczyć, gdzie wyląduje rakieta wystrzelona przez pana Andrzeja Niezgodę reprezentującego modelarnię Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu. Ten pokaz rozpoczął długą serię prezentacji i konkursów.  Honorowi goście chętnie podzielili się swoimi wrażeniami. Pan Tomasz Kossowski, zastępca Prezydenta Miasta Zamość mimo napiętego programu wizyt szczególnego dnia, jakim jest Dzień Dziecka, znalazł czas, aby odwiedzić uczniów „Mechanika” i ich gości, pasjonatów motoryzacji,  stwierdził:  „Rozmach imprezy jest ogromny.  Cieszy fakt, że z roku na rok impreza jest coraz większa. Wrażenie robi zestawienie pojazdów zabytkowych z nowoczesnymi autami oraz poziom umiejętności młodych kierowców i uczestników konkursów”. Pan Kazimierz Chrzanowski, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu dodał: „ Bardzo dobra inicjatywa, promuje szkolnictwo zawodowe w Zamościu, motoryzację, bezpieczeństwo w ruchu, współpracę różnych podmiotów zajmujących się motoryzacją”. Opinie te podzieli każdy, kto widział pokaz możliwości VOLVO należącego do FIRMY PANAS TRANSPORT przeznaczonego do przewożenia ładunków ponadnormatywnych, pokaz umiejętności Państwowej Straży Pożarnej ratującej manekina z płonącej sali gimnastycznej (gaszeni dokończyła ulewa po zakończeniu imprezy), pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklach utytułowanej grupy FRS-Zamość, pokaz jazdy na gokartach Mistrzów Polski w klasie 13 i 15 lat, Filipa i Dominika Panasów z Klubu MOTO-CART ENERGETYK BIŁGORAJ, demonstracja ORLUS-a, dumy zamojskich konstruktorów, panów Janusza Orłowskiego i Dariusza Michalskiego (absolwenta „Mechanika”), pojazdu rekreacyjnego, klasa BUGGY z silnikiem SUBARU, zrobionego w garażu zdobywającego uznanie na wystawach. Prezentowane były też pojazdy INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO, POLICJI. Można było zobaczyć najciekawsze auta KIA, SEAT, CITROEN, CHEVROLET, SKODA. Na uwagę zasługuje pokaz pojazdów zabytkowych i tuningowanych dorosłych i uczniów: FORD T z 1922r., BMW E9 z 1971, AUDI TT (CABRIO), JAMAHA AEROX, SIMSON  S51, CABRIOLETY na podwoziu FIAT-a 126p, auta klasy BUGGY. Dni Motoryzacji w szkole i na JARMARKU HETMAŃSKIM budziły zainteresowanie motoryzacją i gastronomią – nie tylko kierowcy docenili pracę dziewcząt z klas gastronomicznych w „MECHANIKU”, zdobyły w konkursie „Smaki  Zamościa i Roztocza” wyróżnienie i cztery certyfikaty. Warto było zobaczyć nauczyciela zawodu, pana Marka Radlińskiego za kierownicą 90-letniego FORD-a (dwie legendy motoryzacji w Zamościu razem), chłopaków na symulatorze jazdy sprawdzających swoje osiągi, zawodników zmagających się z TALERZEM STEWARD-a.  Goście mogli obejrzeć występ na żywo szkolnego zespołu muzycznego, porozmawiać o samochodach przy grillu i nawiązać znajomości w kawiarence, o co zadbali liczni sponsorzy z firm gastronomicznych i motoryzacyjnych. Imprezę przygotowali uczniowie i nauczyciele „MECHANIKA” , nad całością czuwał pan PIOTR NOWAK, nauczyciel zawodu.

25 maja 2012
CHŁOPAKI Z „MECHANIKA” ZNOWU ODNIEŚLI SUKCES

            Uczniowie 3 klasy technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu, Paweł Habza, Mateusz Marchewka i Kamil Mazur pod opieką nauczyciela, mgra inż. Mirosława Skóry potwierdzili swoje umiejętności, godnie reprezentując Zamość w FINALE WOJEWÓDZKIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO, który odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

I MIEJSCE indywidualnie zajął Kamil Mazur,  
IV MIEJSCE drużynowo zajęli wspólnie Paweł Habza, Mateusz Marchewka i Kamil Mazur. 
 

W finale turnieju wzięło udział 15 trzyosobowych drużyn z województwa lubelskiego.

Uczestnicy rywalizowali w 6 konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, historia motoryzacji, udzielanie pomocy przedlekarskiej, obsługa codzienna samochodu, jazda motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z talerzem STEWARDA.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy.

28 kwietnia 2012 
Uczniowie klasy III technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Paweł Habza, Mateusz Marchewka i Kamil Mazur pod opieką mgra inż. Mirosława Skóry zdobyli I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w siedzibie WORD –u w Zamościu. Uczniowie rywalizowali w grupie siedmiu szkół zgłoszonych do konkursu i byli najlepsi w konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, technika jazdy samochodem, udzielanie pierwszej pomocy. Organizatorzy turnieju to: WORD, Komenda Miejska Policji w Zamościu, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Kuratorium Oświaty w Zamościu, Automobilklub Zamojski. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Życzymy dalszych sukcesów. 
W roku szkolnym 2011/2012 MAGDALENA KWITEK i KINGA WACH 4B brały udział w  ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ - opiekun p. Jolanta Kowalczyk.

BARBARA JURKIEWICZ, uczennica kl. 2B została laureatką konkursu matematycznego „Zostań Pitagorasem – MUM” organizowanego w ramach projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne” współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Społecznego.  Nauczycielem matematyki i opiekunem zajęć MUM jest pani Małgorzata Łopuszyńska.
Nagrodą  główną w tym konkursie jest uczestnictwo w Letnim Obozie Matematycznym w Rumii w hotelu Faltom w dniach 20.07-28.07.2012r. Basia znalazła się wśród piętnastu laureatów z woj. lubelskiego. Serdecznie gratulujemy laureatce oraz życzymy udanego i owocnego wakacyjnego wypoczynku.
20 kwietnia 2012 
I POWIATOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH LOGIK 2012 organizowany w naszej szkole - w TURNIEJU WARCABOWYM I miejsce zajął  PIOTR WAWRYK 1b,  natomiast w TURNIEJU SUDOKU II miejsce zajął BARTOSZ ZGNILEC 1F - opiekun p. Marzena Spirzak.

 PIOTR WAWRYK 1b  BARTOSZ ZGNILEC 1F

12 kwietnia 2012 
XXII POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ ZAMOŚĆ 2012 organizowany w naszej szkole 
- III MIEJSCE zajął 8 osobowy zespół wokalno – instrumentalny z naszej szkoły - opiekun p. Piotr Nowak.
21 marca 2012 
IV POWIATOWY KONKURSU PIOSENKI WSPÓŁCZESNEJ KARAOKE 2012 organizowany w naszej szkole 
- I miejsce zajęła maturzystka Monika Kobel, II miejsce zajął maturzysta Patryk Romaniuk  
- opiekun p. Aneta Antczak.


 


4 czerwca 2011
Nasza szkoła zajęła III miejsce  za "GOŁĄBKI ROZTOCZAŃSKIE"  
w konkursie
"Zamość i Roztocze" 
"Smaki Zamościa i Roztocza 2011"
 
6 czerwca 2011
Laureaci konkursu Fundacji Polsko - Niemieckie Pojednanie
W II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć. Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką" laureatami wyróżnienia zostali uczniowie naszej szkoły: 
Arkadiusz Ożga i Jakub Habza z klasy 1D oraz Paulina Przytuła z klasy IV G technikum. 
Wyróżnienie przyznano także opiekunowi grupy Krzysztofowi Kustrze, nauczycielowi historii.
W Konkursie startowało 168 zespołów, które opracowały 8,5 tys. prac. Wręczenie nagród odbyło się 6 czerwca 2011 r. w czasie uroczystej Gali Konkursowej na Zamku Królewskim w Warszawie.
 

 

2 czerwca 2011 
X POWIATOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ FOTOGRAF 2011 organizowany przez 
FOTOLAB Zakład Fotograficzny w Zamościu
nFirma INFONET w Zamościu
nZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu

-  I miejsce zajął  JAKUB HABZA 1D, II miejsce przypadło ŁUKASZOWI TRACZOWI 1D - KATEGORIA FOTOOKŁADKA GAZETY SZKOLNEJ  - opiekun p. Marzena Spirzak.

JAKUB HABZA 1D ŁUKASZ TRACZ 1D
26 marca 2011
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO  
W ramach Zamojskich Dni Frankofonii, 
dnia 26 marca 2011r. w II LO w Zamościu odbył się międzyszkolny konkurs „Poznajemy departamenty 
i terytoria zamorskie Francji poprzez stacje dydaktyczne”. 
Uczennice z klasy 3B Jagoda Kawalec  
i  Monika Kobel
 reprezentowały ZSP nr 2.
Licealiści startowali indywidualnie, natomiast gimnazjaliści w zespołach dwuosobowych. 
W konkursie zaplanowano następujące stacje dydaktyczne: „Geografia”, „Zaszyfrowane miasta”, „Piosenka”, „Dyktando w puszce”, „Kartka pocztowa”, „Plakat”. Należało wykazać się znajomością języka francuskiego, mapy administracyjnej świata, dobrą pamięcią, słuchem muzycznym, orientacją przestrzenną i innymi umiejętnościami  - opiekun p. Beata Pawliszak.
 

 

25 marca 2011 
III POWIATOWY KONKURSU PIOSENKI WSPÓŁCZESNEJ KARAOKE 2011 organizowany w naszej szkole 
- II miejsce zajął Paweł Mazur 3d , III miejsce zajęła Magda Cios 4B - opiekun p. Aneta Antczak.
 

 

3 marca 2011 

 


VII POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY SZKOLNEJ 
I MEDIALNEJ OMNIBUS 2011 organizowany w naszej szkole -  I miejsce zajął  MICHAŁ ŁYGAS 1D 
- opiekun p. Marzena Spirzak., p. Joanna Siemczyk

 

22 września 2010 
UCZNIOWIE NAGRODZENI PRZEZ PREZYDENTA

22 września 2010 r. zostały wręczone nagrody 
Prezydenta Miasta Zamościa wyróżniającym się uczniom zamojskich szkół - laureatom olimpiad 
i konkursów przedmiotowych. 

Wśród wyróżnionych znalazło się czworo uczniów naszej szkoły:  
Katarzyna Bondyra,
Elżbieta Dec, 
Przemysław Kiecana
i Kamil Kostrubiec

za zdobycie I nagrody w ogólnopolskim konkursie „Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć - straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką”
i osiągnięte wyniki w nauce w roku szkolnym 2009/2010.
Opiekun zespołu konkursowego, nauczyciel historii Krzysztof Kustra, również został  nagrodzony.

 

 

7 czerwca 2010 
Podopieczni p. prof. Krzysztofa Kustry 
NAJLEPSI w POLSCE

zobacz 

zdjęcia 

z wręczenia 

nagród

 

Zwycięstwo szkoły w ogólnopolskim konkursie „Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć...”

7 czerwca 2010 r. w czasie uroczystej Galii Konkursowej z udziałem Ministra Edukacji Narodowej w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie ogłoszono laureatów  ogólnopolskiego konkursu 
„Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć – Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką”. 


Konkurs, zorganizowany przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” w 70 rocznicę wybuchu 
II wojny światowej, miał zainteresować uczniów losami swoich rodzin, najbliższych sąsiadów 
i społeczności lokalnych w czasie wojny.

Wzięło w nim udział blisko 2 tys. uczniów z 288 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zwycięzcą został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu, uzyskując największą liczbę punktów wśród jednostek edukacyjnych zgłaszających zespoły konkursowe. Na sukces szkoły złożyły się prace 13 uczniów. Zebrali oni relacje, wspomnienia, dokumenty i opracowania historyczne dotyczące ofiar represji niemieckich na Zamojszczyźnie i na ich podstawie wypełnili ok. 300 ankiet osobowych, które znajdą się w internetowej bazie danych programu Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”.
W nagrodę szkoła otrzymała zestaw multimedialny.

Pierwsze miejsce w kategorii opiekun zespołu konkursowego zajął nauczyciel historii
 – Krzysztof Kustra
, pod kierunkiem którego uczniowie przygotowywali prace (nagroda – laptop).

Jury wyróżniło indywidualnie czterech uczniów: Katarzynę Bondyrę, Elżbietę Dec, 
Przemysława Kiecanę i Kamila Kostrubca
. Otrzymali oni nagrody rzeczowe.

 

 

20 lutego 2009
Nasi aktorzy 20 lutego 2009 wywalczyli 
II miejsce w V edycji Festiwalu Teatrów Profilaktycznych "Wolni - Zniewoleni". 
Festiwal organizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.

Scenariusz i reżyseria - P. prof. Aneta Antczak

Aktorzy:

1A
ŁUKASZ BELINA
ARKADIUSZ GODZISZ
PIOTR MATEŃKO
GRZEGORZ PRZEŹDZIECKI
MATEUSZ STĘPNIAK

1G
ŁUKASZ CIELISZAK
KAMIL KRYŁOWICZ

 

2C
BARBARA SZCZERBIK - NAJLEPSZA AKTORKA
KATARZYNA BONDYRA
ELŻBIETA DEC
JUSTYNA GLINKA
AGNIESZKA MATCZUK

2B
MAGDA CIOS

2F
ROBERT MALEC

3C
MONIKA MICHALEC
IZABELA TETERYCZ

 


 

28 listopada 2008

28 listopada 2008 dwie prace DAWIDA GAŁANA  z 1F zostały zakwalifikowane do prezentacji w holu Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Dawid wziął udział w konkursie "Pocztówka z wymarzonych wakacji", zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu dla młodych fotografików województwa lubelskiego.
- opiekun  p. prof. Marzena Spirzak
 

 

3 kwietnia 2008

4 miejsce w kraju!

DZIEŃ 

PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości 
Junior Achievement Foundation
Kancelaria Prezydenta RP

Program objęty honorowym patronatem 
Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, 
Pana Lecha Kaczyńskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej 
www.junior.org.pl

Naszą szkołę reprezentowało 231 uczniów w 14 zakładach pracy w Zamościu. Dało nam to 4 miejsce w kraju. Koordynatorem "Dnia przedsiębiorczości" 
była p. prof. Regina Bernach.

 

 

 

Braliśmy udział w konkursach:
Okręgowym Konkursie o Unii Europejskiej - opiekun  p. prof. Regina Bernach
"Banki w akcji" IV-V 2008 - opiekun  p. prof. Leszek Roziewicz
"Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy" - opiekun  p. prof. Leszek Roziewicz

MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
II MIEJSCE W ETAPIE POWIATOWYM -DRUŻYNOWO
NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU RAFAŁ DZIEDZIURKO  
- opiekun  p. prof. Mirosław Skóra

 

7 marca 2008
MONIKA KOWALSKA I KAROL RYMARSKI  Z 1G ZOSTALI LAUREATAMI DIECEZJALNEGO ETAPU  OLIMPIADY WIEDZY RELIGIJNEJ - opiekun p. prof. Genowefa Sagan  
 

 

NASZA REPREZENTACJA W LUBLINIE: 
JOLANTA CHYRCHAŁA 3G I RAFAŁ KOCZUŁAP 4H
POD CZUJNYM OKIEM P. PROF. ELEONORY DUDZIŃSKIEJ  

 

 

NAJLEPSI WŚRÓD NAS

Regulamin przyznawania stypendium motywacyjnego więcej
KONIEC ROKU 2019/2020  
   

NAJLEPSZE KLASY TECHNIKUM:

WG FREKWENCJI      1  1FG    2  1DP    3  1FP     WG ŚREDNIEJ     1   2A      2   1FG    3   3G 

NAJLEPSZE KLASY BS I STOPNIA:  

WG FREKWENCJI      1  1bP     2  1bG    3  2b       WG ŚREDNIEJ     1   1bP     2   3b       3   2b

 

 

    2017 ZSP Nr 2 w Zamościu
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Aktualności      Dla Rodzica      Dla Ucznia      Oferta Edukacyjna      Po Lekcjach