Praca z młodzieżą polega m.in. na prowadzeniu konsultacji i zajęć indywidualnych. Służy on pomocą w rozwiązywaniu problemów w nauce. Dużą uwagę przywiązuje do rozwoju osobowości uczniów i nawiązywaniu przez nich prawidłowych kontaktów z rówieśnikami.

Aneta Antczak

poniedziałek 9 - 13
wtorek 8 - 13
środa 10 - 14
czwartek 10 - 15
piątek 8 - 12

- rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych
-
organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów i rodziców
- prowadzenie działań profilaktyczno – wychowawczych w stosunku do uczniów, udziałem rodziców i wychowawców
-
organizowanie pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu propaguje zdrowy styl życia i podejmuje przedsięwzięcia w ramach edukacji zdrowotnej realizowanej poprzez programy nauczania, wychowania i profilaktyczne.

19 czerwca 2015 r. Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu uznała potrzebę realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie i przystąpienia do Lubelskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 22 czerwca 2015 r. na mocy Zarządzenia Dyrektora Szkoły został powołany Zespół ds. promocji zdrowia, koordynatorem jego prac został pedagog szkolny p. Aneta Antczak.

DOPALACZE
Gdzie szukać pomocy?

800 060 800 –Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży